Zmieniamy toner w naszej drukarce

Decydując się na prywatną domową drukarkę laserową, kierujemy się nie tylko jakością. Istotna jest także wygoda i wydatki jej eksploatacji. Niestety musimy liczyć się z tym, że choć drukarki laserowe są niezmiernie wydajne, to jednak zakup oryginalnego tonera jest dosyć wielkim wydatkiem. Chociaż proponowane przez producenta tonery są z pewnością bardzo dobre pod względem jakości, to jednakże rezygnujemy z niej, by zaoszczędzić. Na rynku dostępnych jest wiele tzw. tonerów alternatywnych. Wolno je zastosować w drukarce zamiast tych oryginalnych, jednakże są znacznie tańsze.

Jeśli poprawnie wybierzemy producenta tonerów opcjonalnych, to jakość druku nie powinna na tym nadzwyczaj ucierpieć. Zakupić wolno np. toner zamienny pionierski – toner do hp m15a. Taki typ produkowany jest w manufakturach, najczęściej w Chinach.

Jest fabrycznie zapakowany oraz oznaczony przez producenta. Ma podobną do oryginału konstrukcję, jakkolwiek przy jego produkcji zastosowano inne rozwiązania oraz materiały. Niestety tonery tego typu są do jednorazowego użytku oraz nie wolno ich regenerować. Kiedy decydujemy się na zakup innowacyjnej prywatnej drukarki laserowej zwracamy uwagę na wiele składników. Firma powinna być solidna, drukarka powinna mieć jak najlepsze parametry techniczne a koszt eksploatacji powinien być jak najmniejszy. Drukarki laserowe są dość wydajne, niemniej jednak regularny zakup oryginalnego tonera to dosyć poważny koszt. Wobec tego też niejednokrotnie decydujemy się na kupno zdecydowanie tańszego zamiennika.

Na rynku dostępnych jest parę typów tonerów alternatywnych. Można zakupić toner zamienny fabrycznie nowatorski. Odpowiednim rozwiązaniem jest też toner zamienny remanufakturowany. Ich fabrykanci skupują oryginalne puste kasety, a następnie regerują je. Regeneracja ta polega na wymianie niektórych szczegółów, które zużyły się w trakcie eksploatacji. Do zwykle wymienianych szczegółów należą chip zliczający, bęben światłoczuły oraz listwa zbierająca. Po wymianie tych szczegółów toner napełnia się proszkiem oraz pakuje w pudełka producenta. Przed zapakowaniem każdy toner musi przejść pozytywnie właściwe testy jakości.

Opinie od Was

  1. Wymiana tonera nie jest żadnym wyzwaniem. Zależy jeszcze czy moduł bębna jest wbudowany, ale to tak naprawdę banalna sprawa. Co innego regeneracja ale tego robić na własną rękę nie polecam. Tym bardziej, że tonery nowe dostępne są już w śmiesznych cenach chociażby na stronach jak http://www.tonerbox.pl/. Mnóstwo zamiennych firm w świetnej cenie i po co regenerować?

Dodaj komentarz