Zejście w mieszkaniu – jakie kroki podjąć?

Śmierć jest nierozerwalną cząsteczką ludzkiego istnienia. Tak samo, jak obrządek pochówku. Monumentalna boleść, gehenna po stracie bliźniej osoby, próżnia – na wargi ściskają się najmniej pozytywne emocje, których w danym chwili nie załagodzi nic.

Pomimo to, jednostkom po stracie członka rodziny będzie o wiele łatwiej, kiedy ceremonia pogrzebu pozostanie uskuteczniona bez problemów oraz co najważniejsze, pojawiający się na niej goście będą umieli poradzić sobie z sytuacją, będą potrafili zachować się z szacunkiem w obliczu śmierci – w tym pomoże Zakład Pogrzebowy Rzeszów.

Wystarczy kilka gestów, by bliscy poczuli, że nie zostali sami i że mimo straty bliskiej osoby nadal mogą liczyć na wsparcie. Savoir vivre zachowania na pogrzebie dotyczy nie tylko tych, jacy przybyli fizycznie, aby pożegnać umarłą osobę. Sporo osób w dobie kryzysu wyjeżdża za granicę, szuka szczęścia w innych rejonach globu, pozostawiając dom i bliskich. W niektórych przypadkach choroba bądź też inne nieszczęśliwe przypadki losu powodują, że mimo szczerej chęci – nie możemy pojawić się na pogrzebie. Co wtenczas?

Psychologie przygotowali kilka rad, jak zachować się słusznie względem rodziny, której nie możemy odwiedzić na rozstaniu bliskiej osoby: wypada bezzwłocznie skontaktować się z rodziną oraz złożyć najszczersze współczucie. Preferowanym kontaktem jest telefon. Oryginalną modą jest wysyłanie szczególnych pogrzebowych kartek, jednakże nie zapomnijmy o kontakcie telefonicznym – to on jest w takich momentach najskuteczniejsza odmianą komunikacji oraz okazania uczuć po stracie bliskiej osoby. Nigdy nie składajmy kondolencji przez e-mail – rodzina podczas pochówku zmarłej osoby okazjonalnie korzysta z Internetu. Poza tym internetowe kondolencje nie są nadmiernie miłym sposobem na okazanie empatii. Unikajmy także SMS’ów czy też innych odmian kontaktu, jakie ograniczają okazywanie emocji do minimum.

Dodaj komentarz