Zdrowy oraz arkadyjski sen – zdecyduj się na jedwab

Generalnie rzecz pobierając wełna ma dwie kluczowe właściwości- zimą ogrzewa nasze ciało, a latkiem je schładza. Ze względu na sprężystość wełny, kołdra nie przywiera ponad miarę do ciała śpiącej figury, co zapobiega nietrafnej izolacji cieplnej. Na skutek tego w zimne noce nie będziemy odczuwać chłodu, gdyż warstwa natury otuli nas swym niepowtarzalnym ciepłem. Pościel jedwabna to też wchłanianie wilgoci wydzielanej przez człowieka.

Samorzutna absorpcja potu sprawia, iż dotykając kołdry, nie odnosimy wrażenia wilgotności. Na dodatek po nieprzyjemnym zapachu potu nie zostaje nawet niewielki ślad. Wszystko wchłaniane jest przez pościel. Środowisko senne, w którym się znajdujemy to ważna funkcja każdego pokoje. Niewielu z nas jednak zdaje sprawę z tego, w jakim stopniu i jakie następstwa niosą za sobą niewłaściwie dobrane do indywidualnych pragnień materiały, pod jakimi śpimy. Nie uświadamiamy sobie też, iż niemiłe zapachy wydzielające się z ciała umieją zakłócić stworzony przez nas sen w charakterystyczny sposób. Pomocniczym plusem naturalnego tworzywa, takiego jak wełna jest jej składnik, lanolina, jaka nie zezwala, aby zabrudzenia wniknęły w głąb kołdry.

Okazuje się kapitalnym rozwiązaniem dla alergików, bo zabija wszelkie bakterie i roztocza, odpowiadające, w większości przypadków, za uczulenia skórne oraz kłopoty połączone z układem oddechowym. Zapobiega sporej chorobie, astmie, hamując rozwój zarazków i drobnoustrojów. Tutaj pościel biała jedwabna – silk.pl niweluje też destrukcyjne działanie jonów dodatnich poprzez zastąpienie ich jonami ujemnymi, cechy symptomatyczne jakiegokolwiek człowieczego organizmu. Przyczynia się do odczuwania bycia wypoczętym, eliminuje nadpobudliwość nerwową, a też wzmacnia odporność organizmu. To naturalnie dzięki temu jesteśmy mniej podatni na drobnoustroje i wirusy, doprowadzające najczęściej do poważnych schorzeń reumatologicznych oraz neurologicznych. W wypadku bólu mięśni, łagodzi ich napięcie, czynnik odpowiedzialny głównie za nasze cierpienie i chroniczne skurcze. Jeżeli nie odczuwamy bólów mięśni, wełna, poprzez pobudzenie zakończeń nerwowych, działa profilaktycznie na nasz organizm ludzki.

Dodaj komentarz