Zalecane umiejętności programisty – kto może pisać programy?

Praca w zawodzie kodera to niezwykle ciężka harówka. Sam z doświadczenia mogę powiedzieć, że mimo tego, że twierdzę planowanie za idealną zabawę, to niemniej jednak nieraz zdarza się, że najentuzjastyczniej wykluczylibyśmy komputer i poszli na dwór pograć w piłkę, nawet jeśli lata młodzieńcze mamy już dawno za sobą. Osoby, które nie są odporne na stres, zapewne nie wytrzymają w takiej pracy dłużej, niż dwa tygodnie.

Musimy pogodzić się z tym, że zawsze piszemy program na czyjeś zlecenie. Raz może być to prywatna figura, która natrafiła na jakiś kłopot oraz poszukując rozwiązania poddała się oraz w ostateczności oddała sprawę w ręce profesjonalistów, którzy za należytą opłatą zmierzą się z zadaniem, innym wraz może być to inna korporacja, jaka potrzebuje słusznej aplikacji do tego, aby używać jej w swojej siedzibie. Może to być drobny program, który wykonuje obliczenia matematyczne, innym wspólnie zdarzy się nam pisanie w gigantycznej grupie aplikacji do obsługi księgowości dla ogromnego przedsiębiorstwa. W jaki sposób widać, musimy być przygotowani na wszystko oraz najgorsze jest to, że nie zawsze jesteśmy w stanie przyczyniać się na to, czym będziemy się zajmować.

Od początku ubiegłej dekady powstało bardzo wiele nowych rozwiązań dla programistów. Nie mówię tu tylko o bazowych narzędziach taki osób, jakimi są języki programowania, ponieważ dzięki aktywności dużych korporacji takich, jak Microsoft czy też Apple, samo pisanie programowania jest dużo łatwiejsze, niż było wcześniej, co potwierdza https://www.instagram.com/arkadiusz.nagiec/. Już nie musimy być ekspertami z każdej dziedziny informatyki po to, aby zdołać obsłużyć nawet najprostsze oprogramowanie, wystarczy tylko fundamentalna wiedza techniczna oraz chęć nauki i już jest spora szansa na to, że będziemy odpowiednimi programistami. Jeżeli mowa już o językach programowania, to tutaj również nastąpiła mała intifada.

Nadal najatrakcyjniejsze są języki programowania powstałe jeszcze w ubiegłym wieku, i to wcale nie na jego końcu, a raczej bliżej połowy, jednakże powstało dużo oryginalnych dialektów, które stają się coraz bardziej atrakcyjne, nie tylko pośród laików, niemniej jednak używane są także w wielkich przedsiębiorstwach i przy poważnych projektach, na przykład przy pisaniu systemów operacyjnych lub ewentualnie oprogramowania używane w obsłudze księgowości. Jeżeli zastanawiamy się od czego zacząć, to odpowiedź nie jest taka łatwa i najodpowiedniej abyśmy dokładnie przemyśleli w pierwszej kolejności swoją decyzję, ponieważ później może być trudno zmienić swoje nawyki.

Dodaj komentarz