Wózek oraz fotelik – podstawowe akcesoria dla potomstwa

Pierwsze chwile dziecka na świecie pożytkuje ono po największej części na sen i jedzenie. Z czasami jednak, kiedy robi się coraz większe, rodzice mają coraz więcej możliwości spędzania z nim wolnego czasu. Jednym z nich są na pewno różnego typu spacery, wycieczki oraz podróże. By odbywały się one w przyjemnej atmosferze oraz bez wysiłku, na pewno przyda nam się parę rzeczy. Jeśli podróżujemy samochodem, nieodzowny jest nam fotelik. Jest to nakaz prawny, jeżeli go nie posiadamy, możemy zapłacić mandat.

Foteliki dziecięce gwarantują nie tylko wygodę podczas jazdy, jednakowoż w głównej mierze bezpieczeństwo – polecamy foteliki britax romer. Fotelik przystosowujemy do wieku i wielkości dziecka. Prócz fotelika wymagany będzie z pewnością wózek. Wózki dziecięce występują obecnie na rynku w tak przeróżnych modelach, kształtach i kolorach, iż wybór odpowiedniego może nam uczynić nie lata problem. Jeżeli nasze dziecko jest jeszcze w gruncie rzeczy malutkie, konieczny będzie wózek głęboki, na ogromnych kołach. Takie wózki są bardziej stabilne.

Jeśli dziecko jest większe, może już podróżować w pozycji siedzącej w tak zwanej spacerówce. Najważniejsze w czasie spaceru są wygoda i bezpieczeństwo. Żeby dopilnować tego drugiego, bez żadnych zahamowań zapinajmy dziecko pasami, nawet, jeżeli niespecjalnie mu się to podoba. Zwróćmy również uwagę, czy wózek ma solidne hamulce. Kiedy już wybierzemy się na spacer, z pewnością często napotkamy na przeróżne przeszkody.

Czasem gdzieś w drodze złapie nas deszcz- wózki są aktualnie wyposażone (lub można dokupić ) w specjalną folię, jaką wolno zaczepić na wózek tak, żeby dziecko nie zmokło. Z kolei zanadto ostre słońce również może nie być zbyt przyjemne dla dziecka- ochroni przed nim parasolka zainstalowana do wózka. Atak komarów czy innych owadów może zminimalizować moskitiera, jaką założymy na wózek. Prócz tego z pewnością nie raz zdarzy się tak, że dziecko będzie o wiele mniej zainteresowane spacerem, niż my sami. Wtedy potrzebne okazać się mogą zabawki przymocowane do wózka.

Dodaj komentarz