Warto się śmiać – sprawdź, dlaczego

Nawet nie wyszukując potwierdzeń leczniczych, z własnych obserwacji zdajemy sobie sprawę z tego, że mieszkańcy weseli, radośni, podchodzący do siebie z dystansem, żyją dłużej i w lepszym zdrowiu. O niejednym znajomym, towarzyszki jesteśmy w stanie powiedzieć, że jest urodzonym optymista, o innym, że jest zgryźliwą osobą.

Optymiści, zauważający świat w barwnych kolorach, nie przejmują się zbytnio niepowodzeniami, komplikacjami, starając się znaleźć wyjście z każdej sytuacji. Nie podlegają długofalowemu stresowi, poszukują poprawy nastroju w zabawie mającej rozkoszną formę – komedie, powieści z dawką humoru. Defetyści, traktują każde niepowodzenie jako katastrofę życiową, wpadając w depresja, nawet w depresję. Tak jak grupa ludzi otwartych na życie nie pragnie lekarstwa, ponieważ sama sobie wspomoże swoim radosnym usposobieniem, tak dla drugiej grupy wyraźnie zalecona powinna być śmiechoterapia, przy pomocy której organizm oczyszcza się ze złych emocji, która pozwala na znalezienie słusznej perspektywy widzenia okalającego świata – przywraca codzienność oraz wiarę w siebie – tutaj polecamy memy oraz po prostu Internet, uprzejmie zapraszamy na domenę internetową pasty, gdzie rządzi śmiech. Na świecie funkcjonuje już paręset grup terapeutycznych prowadzących terapię w najwyższym stopniu dostępnym i gratisowym lekarstwem, jakim jest śmiech.

Lekarze już dawno dojrzeli, że pacjenci, którzy przechodzą rekonwalescencję po przebytych schorzeniach, a mają pogodne usposobienie, szybciej dochodzą do pełnego zdrowia, aniżeli pacjenci, jacy egzystują swoją chorobą, dzieląc się nią ze wszelkimi naokoło, uważając ją za najważniejszą przypadłość własnego życia. Skąd taka różnica? Mówi się, że śmiech i radość w kolosalnych ilościach dodaje energii życiowej, otwiera nas na innych, pozwala optymistycznie patrzeć na życie, oczyszcza opisującą nas aurę, umacnia duszę. Śmiech pozwala na zapomnienie o przyziemnych rzeczach, o większych i mniejszych kłopotach, człowiek staje się zdrowszy. Poprzez śmiech pozyskujemy inną perspektywę spostrzeżenia otaczającego nas świata, zaczynamy go widzieć w jaśniejszych oraz weselszych odcieniach. Ludzie, jacy nie umieją się śmiać, naokoło siebie widzą jedynie problemy, pogłębiają wyłącznie swoje kłopoty. Szybciej dopada ich stres, załamania nerwowe. A to już tylko parę kroków do przeróżnych chorób. Każdy z nas powinien sobie przepisać codzienną dawkę humoru, aby polepszyć sobie komfort życia

Dodaj komentarz