W jaki sposób zmienić psu karmę?

Psy to wyjątkowe zwierzęta, które cenią sobie przede wszystkim swój teren i własne przyzwyczajenia. Wszyscy właściciele tych zwierząt nienagannie wiedzą, że trudno oduczyć ich starych nawyków, a nawet przyuczyć nowych, które wymagane są do przebywania w domu oraz życia z rodziną. Niezmiernie szybko też przyzwyczajają się do danego jedzenia oraz zmiana ulubionych rarytasów pupila takich jak karma dla psów. Dlatego także podstępnego zwierzaka należy wziąć podstępem.

Aby wprowadzić do jadłospisu czworonoga nowe typy karm nie należy diametralnie modyfikować jego nawyków z dnia na dzień, ale wprowadzać je stopniowo, zgodnie z rytmem – karma dla psa purina. Do starej ulubionej karmy czworonoga najlepiej każdego dnia dodawać granulki nowej, aby z dnia na dzień starej było mniej, a nowej więcej, to doprowadzi do dyskretnego wyeliminowania starej karmy. Jeśli tudzież ma się zamiar wymienić karmę suchą na mokrą przynależy podawać pupilowi małe porcje karmy mokrej do suchej jako dodatek. Po paru dniach zwierzątko powinno przyzwyczaić się do innowacyjnego jadłospisu oraz ze smakiem zajadać kolejne ukochane dania.

Pośród wielu typów pożywienia dla psów można wyróżnić jej dwie formy, inaczej morką oraz suchą. Niekiedy jednak zdarza się tak, że domowy pupil odmawia jedzenia suchej karmy oraz nawet przetrzymany kilka godzin na głodzie nie ruszy tego rodzaju jedzenia jakim jest sucha karma dla piesków.

W takim przypadku nie należy zwlekać i należy rozpocząć poszukiwać przyczyn tego zachowania, a może być ich wiele. Pierwszym i dosyć powszechnym powodem jest to, że psu nie pasuje smak i rodzaj karmy, czyli należy zmienić jej producenta. Jeśli jednak zwierzątko nadal odmawia jedzenia suchej karmy, powinno się gruntownie sprawić czy pies nie ma podrażnionych dziąseł bądź też owrzodzeń wewnątrz pyszczka. Takie rany w jamie ustnej powodują, że jedzenie suchej karmy, która w strukturze jest twardym pokarmem, sprawia krwawienie oraz ból oraz odbiera apetyt. Ze zmianami w jamie ustnej u psa może się natychmiast udać do lekarza weterynarii, który podejmie szybkie leczenie. Rany w pyszczku wywołują dokuczliwość oraz mogą wywołać poważne dla zwierzęcia choroby, właśnie dlatego liczy się szybka reakcja. Wyleczony pies ekspresowo wróci do jedzenia i chrupania ulubionej pożywienia.

Dodaj komentarz