W jaki sposób poprawić wygląd powiek i oczu?

Trafny makijaż oczu to najtrudniejszy z etapów kompletnej sztuki upiększania twarzy. Do jego wykonania potrzeba bo nie tylko wprawy, niemniej jednak również odrobiny profesjonalnej wiedzy. Jeżeli odpowiednio dopasujemy barwy oraz kreski do tęczówki stworzonego przez nas oka i kształtu powiek, dopuszczalne jest osiągnięcie autentycznej metamorfozy. Właściwie dopasowane odcienie cieni oraz kredek optycznie otwierają oczy, uwidoczniają ich barwę oraz świetnie ożywiają całą naszą idealną twarz. Umiejętny rysunek kreski natomiast, koryguje kształt oka, a trafna szczoteczka jest w stanie okiełznać nawet w największym stopniu niesforne rzęsy. Do oczu w kolorze niebieskim wypada wybierać odcienie zimne. Mogą to być róże, beże, brązy, codzienności, srebrzystości i granaty. Tęczówka zielona całkowicie współgra z kolorem wrzosowym, purpurowym oraz fioletowym. Dla pokreślenia oczu zielonych warto zdecydować się na kredkę brązową lub też brunatną. Piękno interesujących oczu brązowych najodpowiedniej wydobędą cienie brzoskwiniowe, oranżowe, miedziane bądź też oliwkowe – niekiedy jednak przyda się lifting powiek. Czaru i wdzięku doda grafitowa kredka. Codzienna poprawa urody to sprawa priorytetowa dla pań, wyruszających o poranku do pracy.

Makijaż, w jakim zjawiamy się w jednostce gospodarczej, czy biurze nie powinien być nazbyt widoczny oraz ordynarny, a jego zadaniem jest jedynie dyskretnie podkreślać walory naszej profesjonalnej urody oraz sprytnie ukrywać istniejące mankamenty natury. Najważniejszą sprawą naturalnego makijażu jest gładka cera. Wobec tego tak ważne jest dobre dobranie podkładu do posiadanej karnacji oraz kolorytu skóry. W celu zatuszowania możliwych wyprysków bądź też cieni pod oczami, należy zastosować korektor, pamiętając by jego barwa była o odcień jaśniejsza od narzuconego fluidu. Na dzień o wiele prawidłowiej nadają się jaśniejsze cienie do powiek.

Można wybrać na przykład barwy beżowe, brzoskwiniowe, czy czułe szarości. Istotne jest również obłaskawienie, często niesfornych brwi. Jeżeli są krzaczaste oraz gęste, można użyć bezbarwnego żelu, który uporządkuje je we właściwy sposób. Brwi delikatne i jasne należy przyciemnić nieco kredką bądź też cieniem do powiek. Na koniec tuszujemy rzęsy oraz nakładamy trochę delikatnej pomadki na usta.

Dodaj komentarz