W jaki sposób odszukać swój styl? Wyraź siebie to właśnie dzięki strojom

Co rano ten sam kłopot. Stajemy przed lustrem i myślimy, co na siebie ubrać. Po dłuższym zastanowieniu sięgamy po te same co wczoraj oraz przedwczoraj dżinsy, barwny podkoszulek, sportową kamizelkę oraz lecimy do pracy. Żaden styl, żadna klasa. W pracy zazdrośnie spoglądamy na koleżankę – ta to się dopiero umie ubrać… Jednakże jak przyjrzymy się dokładnie, zauważamy, iż koleżanka ma tę samą suknię, co dzień wczorajszy, jakkolwiek jakby nieco inną – no tak, ma inne dodatki. Wczoraj miała korale oraz pasek, a dziś ma śliczną apaszkę. Poszukiwania prywatnego stylu musimy rozpocząć od istotnego przejrzenia swojej szafy i podjęcia znacznych i odważnych decyzji – co zostawiamy, a z czym powinniśmy się rozstać.

Z pewnością jedna trzecia naszych zasobów już na nas nie pasuje, kolory nie takie jak kochamy, fason nie ten – po co było to kupować? Moda, styl przetwarzają się, a my stoimy w miejscu – wtenczas należałoby uczynić torebka z jaskółkami. Wypróbujmy w wybranej przez nas garderobie, co z czym możemy połączyć, jakie dodatki będą konweniowały do naszych bluzek czy sukienek. Jeżeli nie poradzimy sobie z tym obowiązkiem, zaprośmy przyjaciółkę, która obiektywnie nam powie w czym wyglądamy porządnie, a w czym nieprawidłowo. Programy telewizyjne, internet, barwne pisma wprost zalewają nas informacjami o modzie, o najnowszych trendach.

Jeśli potrzebowalibyśmy za wszystkimi prekursorskimi fasonami nadążyć, nie starczyłoby prawdopodobnie pieniędzy. Chodząc na zakupy, powinno się się zastanowić, co kupić, aby konweniowało do posiadanych już przez nas ubrań. Jeżeli mamy kilka spódnic, kolejna dokupiona bluzka powinna przynajmniej do połowy nich pasować. Tym sposobem zwiększymy ilość naszych kreacji. Każda kobieta ma mieć w swojej szafie szykowny kostium – porządny na wszystkie bardziej uroczyste okazje, parę sukienek letnich oraz na chłodniejsze dni, spódnice, spodnie sportowe i gustowne. Rzecz jasna do kompletu podkoszulki, bluzki, parę żakietów. Żakiety są wybitnie uniwersalną częścią ubrania. Jakakolwiek moda, styl uwzględniają złączenie żakietów ze spodniami, spódnicami, sukienkami. Marynarki sportowe, szykowne są dopełnieniem dla podkoszulka i jeansów, markowej spódnicy, nawet małej czarnej.

Dodaj komentarz