W jaki sposób kurować hemoroidy oraz zmniejszyć ich bolesność?

Lekarze twierdzą, że z komplikacjami hemoroidów borykają się najczęściej osoby w wieku powyżej pięćdziesięciu lat, jakkolwiek nie jest to końca prawdziwością.

Ta ciężka niedogodność dopada też ludzi młodych, co jest wynikiem ich trybu życia, oraz kobiety w ciąży, niezależnie od wieku. Hemoroidy, zwane inaczej żylakami odbytu, są to podśluzówkowe, zwiększone sploty żylne odbytu oraz okołoodbytnicze, spowodowane przewlekłym, wysokim ciśnieniem krwi w tych fragmentach żył. U kobiet w ciąży jest to najczęściej zjawisko przejściowe, na skutek nacisku dziecka w macicy na wewnętrzne organy ciała, najczęściej po porodzie niedogodności ustępują. Młodzi ludzie nieraz mają ten kłopot ze względu na siedzący tryb życia, brak ruchu, co powoduje również ucisk oraz zwiększenie ciśnienia w tych partiach ciała ludzkiego. Hemoroidy są w stanie być mniej lub ewentualnie bardziej dokuczliwe, najgorsze i najbardziej bolesne są w postaci zewnętrznej, gdzie ból powodowany jest kontaktem z bielizną, przy siedzeniu, nawet w czasie chodzenia.

Mogą powstawać stany zapalne, których leczeniem musi się zająć fachowiec proktolog. W aptekach można nabyć wiele środków farmakologicznych leczących hemoroidy, a czy wolno sobie z nimi radzić na osobistą rękę? Każdy, kto cierpiał bądź cierpi na tę dolegliwość, z pewnością ma swoje domowe sposoby na hemoroidy – jeśli pragniesz poznać inne metody, wypróbuj więcej na leczenie hemoroidów. Można uśmierzyć ból środkami farmaceutycznymi przeciwbólowymi. Jednak jest to metoda krótkoterminowa, po jakimkolwiek czasie ból powraca.

Co poniektórzy rekomendują kąpiele w gorącej wodzie, jakkolwiek jest to kłopotliwe, bowiem aby odniosły korzystny skutek, trzeba je wykonywać kilka bądź też kilkanaście razy dziennie, co przy harmonijnej pracy na etacie jest to raczej niemożliwe. Ulgę zapewnia smarowanie hemoroidów wazeliną bądź też inną maścią natłuszczającą, zapobiega to gorzkiemu ocieraniu guzków o siebie oraz o bieliznę. Często okazuje się, że co poniektóre lekarstwa naturalne mamy w zasięgu ręki. Możemy wykorzystać owoce i korę kasztanowca, a już wiosną, w dowolnym parku jesteśmy w stanie nazbierać dowolną ilość kwiatów kasztanowca, z których zrobimy mocny ekstrakt, napar. Dodany do wody, czy też do robienia okładów, pomoże w walce z hemoroidami w trakcie tzw. nasiadówek.

Dodaj komentarz