W jaki sposób dbać o stopy oraz dłonie?

Od wieków nie ulega wątpliwości, że masaż to perfekcyjna metoda rozluźniająca po ciężkim dniu. Już starożytni z lubością poddawali się zabiegom masowania własnego spiętego ciała. Masaż tajski to niezmiernie atrakcyjna metoda pracy z ciałem nie wyłącznie pozwalająca się zrelaksować, lecz również mająca właściwości lecznicze, ponieważ poprzez przeróżnego rodzaju uciski dobroczynnie wpływa na krwioobieg. Masaż tajski to niezmiernie niezwykły oraz interesujący sposób masowania odbywa się on, albowiem na podłodze, jeśli masażysta oświadcza, że może wykonać go np. na stole to możemy od razu stwierdzić, że nie będzie to na pewno masaż tajski. Masaż tajski z racji wykonywanych zabiegów ma obowiązek odbywać się na podłodze oraz w ubraniu, bowiem masażysta całym swoim ciałem oddziałuje na nasze oraz musi mieć miejsce, aby przybierać należyte pozycje.

Postać, jaka decyduje się na ten typ masażu musi się liczyć z tym, że masażysta będzie wspólnie z nią przybierać różne pozycje na i wykonywać masaż kciukami, stopami, dłońmi, kolanami, przedramionami – sprawdź też komputerowe badanie stóp. Jest to bardzo intymna forma kontaktu z trenerem, jakiemu powierzamy swoje ciało.

Trener przekręca nasze ciało ludzkie na brzuch, bok, plecy oraz do pozycji siedzącej wykonuje różne szczegóły jogi, wobec tego masaż tajski nazywa się również jogą dla leniwych. Nasze ciało jest rozciągane, uciskane i przekręcane w przeróżnych pozycjach i figurach zezwala wierzono, że zezwala to uwolnić negatywną energię i poprawia krążenie. Cały masaż odbywa się w pewnym schemacie trener rozpoczyna os stóp oraz przechodzi coraz to wyżej w górę.

Niemniej jednak, jeżeli po całym ciężkim dniu w największym stopniu dokuczają nam np. stopy to warto spróbować tajskiego masażu stóp, który obejmuje również kostki, palce, podeszwy i łydki oraz uda. W połączeniu z olejkami zapachowymi, które dodatkowo oddziałują na nasze zmysły jesteśmy w stanie odczuć ogarniające nas rozluźnienie oraz spokój. Masaż tego rodzaju poprawia aktywność układu krwionośnego i immunologicznego.

Jeśli tylko mamy możliwość skorzystania z takiego typu relaksującego masażu jak masaż tajski czy także masaż stóp przy użyciu olejków aromatycznych nie wahajmy się nawet ulżyjmy swojemu obolałemu oraz przemęczonemu organizmowi oraz zafundujmy mu trochę relaksu.

Dodaj komentarz