Usługi zakładu żałobnego – kiedy tak właściwie poprosić o pomoc?

Śmierć nie zezwala nam wybrać ani czasu, ani miejsca. Wobec tego wielokrotnie zdarza się, iż Polacy umierają poza własnymi domami, w pewnych sytuacjach nawet z dala od kraju. Wielu w ogóle już nie wraca do ojczyzny, do mieszkania, albowiem ich ciała zostają między gigantycznymi szczytami górskimi lub na dnie wodnych akwenów, niemniej jednak większa część ciał wolno sprowadzić. Rodziny niezwłocznie podejmują działania dotyczące sprowadzenia zwłok. Przewóz zwłok do kraju absorbuje sporo czasu. Zależy to także od okoliczności, w jakich dana jednostka zmarła, wypada uszanować wszystkie procedury oraz zwyczaje obcego kraju. Rodzina zmarłego może nie posiadać siły i odwagi, aby przez to wszystko przejść. Transport zwłok na cmentarz, to nie wyłącznie transport samochodem bądź też samolotem. To masa formalności, dokumentów, wizyt w placówce konsularnej, kupna szczególnej do transportu trumny. Niemal każdy cmentarz luboń, który działa na rynku wiele lat, proponuje kontrahentom swoje usługi w aspekcie pomocy załatwienia sprawy sprowadzenia zwłok oraz pochówku. Z taką pomocą, prościej jest przejść przez urzędowe sprawy definitywne. Na całym świecie, w każdym kraju odnajdziemy groby Polaków, jacy zostali nam na zawsze.

Z reguły są to ofiary przedsięwzięć wojennych w przeróżnych krajach, lub też Tobie, którzy tam założyli swoje rodziny oraz już pozostali na obczyźnie, jednakowoż wśród bliskich. Wielu jest niemniej jednak takich, którzy wyjechali na parę dni w sprawach biznesowych, bądź na wycieczkę i gdzieś w świecie przyszło im zakończyć swoje życie. Dla rodziny jest to zawsze ogromną tragedią, lecz ostatnią posługę wobec zmarłego należy spełnić – sprowadzić zwłoki do domu. Transport zwłok na cmentarz jest niezwykle powszechny.

W dzisiejszych czasach, przede wszystkim duże natężenie odnotowuje każdy zakład pogrzebowy, obsługujący Holandię, Wielka Brytanię, Irlandię oraz Niemcy – duża grupa Polaków wyjechało tam właśnie za chlebem. Formalności związane z wywiezieniem zwłok są pokrewne w wielu krajach. Najdroższym detalem obsługi takiego zlecenia jest przewóz zwłok do kraju. Tam, gdzie jest to dopuszczalne, używany jest transport samochodowy, jednak w wielu wypadkach wręcz konieczny jest przewóz samolotem. W przypadku, kiedy korporacja pogrzebowa może przywieźć jednym transportem więcej zwłok, wydatki ulegają obniżeniu.

Dodaj komentarz