Tarapaty z prawem – wsparcie prawnika

W rozwiązywaniu swoich kłopotów na ogół działamy osobiście lub wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi. Jednakowoż zdarzają się oraz takie sytuacje, gdy nasza wiedza, doświadczenie, wolny czas jakim dysponujemy czy po prostu możliwości – okazują się być nie wystarczające, albowiem pomimo usilnych starań, próśb i gróźb, efekt naszych działań jest nieprzerwanie taki sam, innymi słowy żaden. Wiele z tych sytuacji mogłoby znaleźć szybkie i radosne zakończenie, gdybyśmy w porę zwrócili się do mecenasa. Jakie to sytuacje? Za przykład są w stanie posłużyć takie, gdy nieuczciwy kontrahent nieustannie bagatelizuje nasze upomnienia o zwrot należności, sąsiad bezustannie bezczelnie parkuje na stworzonym przez nas trawniku, uparcie oświadczając, iż to jego własność, a nasz pracodawca dalej regularnie dokłada sobie do pensji z naszej klarownej wypłaty. Takimi kłopotami z pewnością zajmie się adwokat, jaki może tam, gdzie my nie jesteśmy w stanie oraz ma wiedzę której nam zabrakło. Już na pierwszym zgromadzeniu jest w stanie oszacować nasze szanse co do pomyślnego zwieńczenia sprawy. Zdaje sobie sprawę z tego w które drzwi zapukać, do kogo zrealizować telefon oraz jakie pismo wystosować. Z jego wsparciem niestraszny nam żaden wróg.

Nikt z nas nie uwielbia żyć wedle narzuconych odgórnie, twardych reguł. Nie wszystkie z tych reguł zdają się nam być sprawiedliwe oraz słuszne. Z kolei ich liczba, rozmaitość powoduje, iż znają je tylko nieliczni, jak radca prawny, sędzia, profesor prawa czy kancelaria adwokacka zabrze, zaś my – szare myszki – w wielu przypadkach nawet nie jesteśmy świadomi, kiedy je łamiemy. Jednakże niekiedy buntujemy się przeciwko nim świadomie, a są oraz tacy, którzy żyją jak im się podoba, za nic mając opasłe tomiska kodeksów oraz stosy prawnych przepisów. Wszystko ładnie oraz nadzwyczajnie, póki nasze „przestępstwo” nie zostanie wykryte.

A wówczas biada nam, o ile nie pójdziemy po rozum do głowy i w porę nie odwiedzimy adwokata. Jeśli jest to prawdziwy specjalista, który zdarł niejedną togę na rozprawach sądowych, to jesteśmy w stanie spać spokojnie, ale pod warunkiem, iż jesteśmy „niewinni” bądź też nasza idealna wina jest wątpliwa. Jeżeli nasze przestępstwo nosi objawy zbrodni, której dokonaliśmy świadomie, z zimną krwią, to adwokat ma prawo grzecznie odmówić użyczenia pomocy. Jednak nie musi, z tym że taka usługa może być nieco droższa.

Dodaj komentarz