Suplementy oraz witaminy – dieta, włosy oraz skóra

Pojęcie suplementu diety słyszy się obecnie coraz to częściej. Stało się bardzo legendarne za sprawą reklam telewizyjnych, prasy i Internetu. Jednak co to tak w istocie znaczy? Wedle definicji stosowanej przez Krajową Radę Suplementów i Odżywek suplementy diety to towary zawierające substancje odżywcze, jakie są w stanie wspomagać prowadzoną przez nas powszednią dietę. Jest to źródło witamin i minerałów, skondensowanych w przystępnej do spożycia formie. Wbrew powszechnemu przekonaniu nie są to jednak leki.

Mylne podporządkowanie ich do grupy substancji leczniczych może wynikać z faktu, że najczęściej, i w najogromniejszym wyborze, wolno je znaleźć w aptekach. Najważniejsza różnica polega na tym, że o wprowadzeniu suplementu na rynek podejmuje decyzje Główny Inspektor Sanitarny, a nie Urząd Rejestracji Farmaceutyków oraz Produktów Biobójczych. Koronnym zadaniem wspomagaczy diety nie jest leczenie określonych schorzeń a tylko wspomaganie oraz wzbogacanie stworzonego przez nas organizmu we właściwe minerały i składniki odżywcze, których ma okazję nam brakować na przykład z przyczyny sezonowych zmian pogody lub też niedoborów niektórych elementów takich jak na przykład błonnik – na kłopoty z włosami polecamy tabletki na porost włosów. Zaopatrywanie ich za pomocą skondensowanej dawki danego składnika w formie tabletki bądź też syropu ma tę przewagę, że jednokrotnie dostarczamy znacznie większą porcję niż gdybyśmy mieli odnaleźć ją w naszej powszedniej diecie. Przy wyborze suplementów diety należałoby jednakże być ostrożnym i wybierać produkty tylko znanych oraz przetestowanych marek, jakie gwarantują wspomagacze najlepszej jakości. Należy też nie zapominać, żeby przyjmować tylko dawkę podaną na opakowaniu bądź też zasugerowaną przez specjalistę.

Jeśli będziemy działać zgodnie z zaleceniami, wspomagacze diety zapewniają nam zdrowie oraz kondycję. Coraz częściej medycy oraz naukowcy postulują, aby to właśnie one stanowiły podstawową profilaktykę w utrzymaniu zdrowia na należytym poziomie, zgodnie z regułą, że odpowiedniej zapobiegać aniżeli leczyć. Jeśli dostarczymy naszemu organizmowi należytych, brakujących składników, mamy większą pewność, że unikniemy w przyszłości licznych chorób i chorób.

Dodaj komentarz