Stomatolog prywatny czy na NFZ?

Bywały czasy, iż stanowiło to ogromną różnicę w odnoszeniu się do pacjenta. Po pierwsze, pacjent, który chciał się leczyć państwowo, musiał przeczekać kolosalną ilość czasu, aby móc się stawić na wizytę. Przyzwoicie, jeśli była to wizyta próbna, gorzej, jeśli kłopot był faktyczny oraz bolący. W tej samej sytuacji, zapisanie się prywatnie, nie stanowiło żadnej różnicy i termin był wolny praktycznie, od ręki. To nie jest żadna nowina i w wielu wypadkach dentysta w dalszym ciągu prowadzi takie praktyki, lecz wielu innych lekarzy też.

Każdy musi na siebie zarabiać oraz nie ma w tym nic złego. Nikt z lekarzy dentystów nie poradzi też nic na to, że sytuacja w państwowej służbie zdrowia jest, taka jaka jest. Niegdyś było inaczej, niemniej jednak trend ten bez owijania w bawełnę się zmienił ostatnimi czasy, bo pacjenci, przyjmowani u dentystów z tytułu Narodowego Funduszu Zdrowia nie są już traktowani gorzej.

Doktorowie dentyści już nie selekcjonują i do każdego pacjenta podchodzą z właściwym, bowiem ludzkim podejściem. W czasach, kiedy nie było jeszcze nazbyt wielu fachowców, każdy gabinet stomatologiczny oferował coś innego. W jednym dentysta koni zajmował się protetyką, w innym wolno było przebyć zabiegi z endodoncji, nie napomykając już o ortodontach i zdjęciach RTG. Żeby można było kompleksowo wyleczyć zęby, niejednokrotnie koniecznym było zjeżdżenie niemalże całego miasta w poszukiwaniu godziwego gabinetu. Dziś jest już zupełnie inaczej.

Niemalże każdy gabinet dentystyczny jest miejscem, jakie skupia w sobie kompleksowo fachowców z wielu dziedzin. Ciężko jest też znaleźć gabinet, w jakim nie da się wykonać zdjęcia RTG zęba. Nie tylko jest to niezmiernie pomocne dla stomatologów, ale oszczędza też czas oraz nogi każdego pacjenta. Oferty gabinetów dentystycznych są coraz bardziej rozszerzane oraz oferują swoim kontrahentom najnowsze rozwiązania z dziedziny kosmetyki jamy ustnej. Dentysta nie jest już tylko kompleksowym leczeniem, niemniej jednak także estetycznym wyglądem pełnej twarzy.

Opinie od Was

Dodaj komentarz