Słoneczna Chorwacja serdecznie zaprasza do siebie podróżników z całego globu.

Polacy dotychczas jeśli wyjeżdżali na wczasy poza granice kraju, to do Bułgarii latem, lub do Austrii oraz na Słowację zimą. Taka moda dominowała przez ostatnie kilkanaście lat. Pocieszające było oraz jest to, że zdążyliśmy sobie wyrobić opinię solidnych i spokojnych wczasowiczów, jacy w odróżnieniu od Niemców, nie wrzeszczą oraz nie awanturują się. Pociągającym zjawiskiem z ostatnich pięciu lat jest zmiana w kategorii kultowych miejsc naszego odpoczynku. Do grona gdzie najchętniej jeździmy, prócz wymienionych krajów, przystąpiła Chorwacja. Miejsce to kojarzy nam się w głównej mierze z ślicznymi plażami nad Adriatykiem. Długie wybrzeże wydaje się być wymarzonym do uprawiania sportów wodnych.

Wakacje w Chorwacji niemniej jednak nie muszą odbywać się wyłącznie latem. Ten kraj ma na swoim terytorium pasma górskie, sięgające wysokością ponad tysiąca metrów. Nartostrady są w każdej większej miejscowości górskiej, innymi słowy na ponad połowie przestrzeni kraju. Mamy tutaj do wyboru wszystkie skale trudności a ceny białego szaleństwa nie odbiegają od warunków jakie panują w Polsce. Nic paradoksalnego, że coraz częściej wolno na stokach narciarskich usłyszeć polską mowę. Pewnie wielu z nas z przyjemnością żeby odwiedziło ten region Bałkanów.

Jednakże żywe są wciąż wspomnienia o niedawno ukończonej, zabójczej wojnie w byłej Jugosławii. Jakkolwiek to już przeszłość, o której pragną zapomnieć sami Chorwaci. Wszelkie proponowane turystom kwatery Chorwacja zrzesza w ogólnokrajowym związku, co gwarantuje wysoką jakość zaświadczanych usług oraz noclegów. A jeśli pragniesz w Chorwacji zamieszkać – sprawdź https://realestate-honeste.com/.

Jest to osobliwy wypadek na skalę europejską, bo Unia Europejska dopiero zastanawia się nad wpisaniem takiego przepisu. Tak samo hotelowe apartamenty Chorwacja objęła świadczeniami gwarancyjnymi. Z racji wyższej ceny za nocleg w takim miejscu, także zabezpieczenie rzetelnego noclegu oraz godnych warunków, spada na gospodarza, jaki w razie niewywiązania się z umowy, ponosi dokuczliwą karę walutową. Chorwaci robią wszystko, by ich kraj kojarzony był z wypoczynkiem oraz świetną pogodą przez cały rok. Jakim sposobem na razie udaje się to w stu procentach. Docenili to też Polacy, przyjeżdżając tutaj coraz częściej.

Dodaj komentarz