Różnorodne rodzaje okien – uchylne i obrotowe

Współcześnie mamy do dyspozycji kupna różne typy okien, także tych dachowych, jak oraz ściennych. Wybór jest obfity. Lecz by okazał się on jak pierwszorzędny, to należy daną sprawę w stosowny sposób przemyśleć. Chodzi o to, aby nie zakupywać okna, jakie okaże się nie spełniać naszych żądań. Z pewnością liczy się u nas komfort użytkowania takiego okna, jednak poza tym istotne jest ilość światła przepuszczana przez takie okno. Ostrożny choćby właściwości okna uchylnego, jakie mają oś obrotu w górnej krawędzi ramy. Takie okna montuje się tak, aby ich górna krawędź znajdowała się na wysokości głowy stojącego człowieka.

Należałoby zaznaczyć, że przez takie okna uchylne można bez ograniczeń wyglądać bez niebezpieczeństwa uderzenia się. Jeżeli chodzi o otwieranie i zamykanie, to odbywa się to za pomocą klamek zlokalizowanych w dolnej części skrzydła. Po otwarciu takie okno nie zamyka się to naturalnie dzięki zamontowanym po obu jego bokach siłownikom lub ewentualnie sprężynom – po znacznie więcej zapraszamy na drzwi wewnętrzne trójmiasto. Wiele osób decyduje się na zainstalowanie paru okien uchylnych obok siebie, dzięki czemu więcej światła dociera do danego pomieszczenia oraz nie ma problemy z wyczyszczeniem takich okien. Na pewno warto brać takie okna pod uwagę przy zakupach.

Dziś w rozbudowanej ofercie okien mamy możliwość kupna tak oznaczanych okien obrotowych wysokoosiowych. Co należałoby powiedzieć na temat takich okien, czym się one charakteryzują? Na sam początek musimy wskazać, że takie okna pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno. Jednak skoncentrujmy się na ich właściwościach.

Jeżeli chodzi o oś obrotu, to jest ona podniesiona do 2/3 wysokości skrzydła. Takie skrzydło jest na dodatek, za pomocą siłowników, wynoszone ponad połać dachu. Co umożliwia taka konstrukcja? Przede wszystkim swobodne korzystania z okna, bez wychylania się, wyglądanie przez okno. Poza tym takie okna gwarantują nam też łatwy dostęp do zewnętrznej szyby i bezproblemową obsługę okna za pomocą klamki umieszczonej w dole skrzydła. Poza tym mamy możliwość kupna okien rozwieralnych. Co jesteśmy w stanie oznajmić na ich temat? Takie okna są prawe bądź też lewe, oraz one otwierają się na zawiasach zamontowanych do jednej z poprzecznych krawędzi ramy. Jako co są często użytkowane? Jako wyłazy dachowe oraz w następstwie tego wielokrotnie są wyposażone w blokadę, jaka uniemożliwia zamknięcie się otwartego okna. Widać, że okna obrotowe oraz rozwieralne mają rzeczowe zastosowanie w dobie nowoczesnej.

Dodaj komentarz