Rola słusznego zarządzania firmą

Nadeszły żmudne czasy dla pracobiorców. Coraz to trudniej jest znaleźć porządnie płatny etat z umową o pracę na czas nieokreślony. Jeszcze częściej pracodawcy w obawie przed efektami kryzysu skłonni są angażować na czarno czy też ewentualnie z umową o dzieło. W takim wypadku odważniejsi obywatele decydują się na zakładanie własnej jednoosobowej działalności gospodarczej. Odwagi potrzebuje nie tylko osobista walka o konsumenta, samozaparcie oraz niejednokrotnie praca ponad ustawowe osiem godzin dziennie przez pięć dni w tygodniu.

Wypada posiadać siłę, żeby sprawnie zarządzać własnym potencjałem. Postać prawidłowo zorganizowana będzie sama sobie szefem, ciężko pracującym pracobiorcą, księgową skrupulatnie zaprzątającą się rachunkami, podatkami i ubezpieczeniem, pracobiorcą marketingu rozmyślającym w dzień i w nocy o coraz to skuteczniejszej reklamie i promocji osobistej firmy, a także sekretarką dbającą o kontakty z klientami oraz pozostałymi kontrahentami.

Administracja własną firmą świadczy dyspozycyjność przez większa część dnia, odpowiedzialne odbieranie telefonów, terminowość i skrupulatność w wykonywaniu obowiązków. Określenie rzetelna firma powinno być dla właściciela aktywności gospodarczej celem oraz określeniem poziomu wykonywanych usług – oto wdrożenie systemu ERP.

Wówczas będzie mógł uważać się za osobę, która poprawnie zarządza swoim biznesem. Przyszło nam żyć w czasach, gdzie Internet dopadł już każdą dyscyplinę życia cywilnego. Sprzedaż towarów każdego rodzaju, handel usługami (i to w najlepszym zrealizowaniu!), kursy oraz szkoły online, wirtualne leczenie… Ludzie coraz to mniej czasu spędzają w środowisku drugiego człowieka, a kontakty interpersonalne ćwiczą w wirtualnym świecie. Okazuje się, że nawet własnego właściciela dużego zakładu pracy nie musimy przenigdy spotkać osobiście, a przez cały okres równorzędności będzie z nami wyłącznie wirtualnie. Człowiek zarządzający własnym interesem przez sieć internetową musi być w rzeczy samej obrotny. Nie jest w końcu łatwo nadzorować podwładnych, jakich się nie widzi, a tylko widzi się wyniki ich pracy. Wypada posiadać oczy dokoła głowy, pilnować nadanych terminów, a do tego konsekwentnie karać pracobiorców za nie wywiązanie się z umowy. Ma to również swoje plusy.

Dodaj komentarz