Przydatny strój dla golfisty – który zakupić?

Zapisaliśmy się na naukę gry w golfa oraz przychodzi dzień, kiedy tak właściwie mamy pojawić się na polu golfowym. Tutaj pojawia się pytanie o ubiór. Nie ulega wątpliwości, że golfiści przedstawiają się specyficznie, lecz nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, w jaki sposób dostosować całość stroju. Warto zapytać o to w klubie, do którego się zapisujemy. Sporo z nich ma specjalne wytyczne, które pomogą graczom przedstawiać się, jak należy.

Wybitnie istotne jest to, aby ubiór zapewniał nam wygodę oraz był przewiewny. Zadbajmy też o nakrycie głowy, jakie uchowa nas przed słońcem, prażącym na polu golfowym. Strój nie powinien krępować ruchów, w następstwie tego zrezygnujmy np. z obcisłych dżinsów. Materiał ma obowiązek być lekki. Odcień spodni jest zwykle biały, beżowy czy granatowy. Panie nie muszą pojawiać się w spodenkach, bowiem w sklepach znajduje się szeroki wybór adekwatnie lekkich i przewiewnych spódnic. Koszulka również musi być użyteczna oraz posiadać właściwy rozmiar oraz neutralny kolor.

Golf twierdzi się za elegancki sport, w następstwie tego niejednokrotnie możemy zauważyć koszulki w kołnierzykiem. Jest to jak w największym stopniu wskazane. Buty powinny umożliwiać utrzymanie się gracza na przestrzeni. Stosuje się w tym celu korki wykonane z przeróżnych materiałów. Dogłębnych informacji powinien udzielić nam zatrudniony klubu. Porządne rękawiczki, używane w wielu przypadkach przez golfistów, odszukamy w specjalistycznych sklepach – polecamy również Golf w Polsce.

Wydawać by się zdołało, że golf żąda tylko umiejętnego uderzenia piłeczki i trafienia do dołka. Często okazuje się niemniej jednak, że na polu golfowym obowiązują również reguły samej gry, jak również obowiązek przestrzegania pewnych zachowań. Przede wszystkim musimy zatroszczyć się o punktualność, by pozostali gracze nie musieli na nas czekać. Jest to wybitnie ważne. Na domiar tego szanujmy innych graczy i nie przeszkadzajmy im głośnymi rozmowami w czasie wykonywania uderzenia. Zapewnienie innym skoncentrowania się na dołku jest wymagane oraz musimy o tym pamiętać. Etykieta obejmuje także nienaganny wygląd. Nie zakładamy jeansów, dbamy o kołnierzyk i nie przychodzimy w dresach. Z całych sił staramy się zachować ostrożność, jeżeli chodzi o estetyczne pole golfowe, by nie zniszczyć jego przestrzeni.

Dodaj komentarz