Przeznaczone do biur krzesła o dużej ergonomii

Ergonomia to ważna cecha foteli biurowych proponowanych przez firmę Fotelove. To dokładnie fotel biurowy ergonomiczny wpływa na bezpieczeństwo oraz komfort pracy. Dostosowanie konkretnego fotela do pracownika sprawia, że będzie on lepiej spełniał nadane mu zadania. Pracowanie przy komputerze związane jest z występowaniem takich dolegliwości jak ból pleców, albo napięcie mięśni. Dlatego perfekcyjnym rozwiązaniem jest przystosowanie fotela, dzięki jakiemu można czuć się dobrze.

Tym bardziej, gdy w biurze przesiaduje się dużo godzin. Jeśli fotel posiada w dodatku atest wyrobu medycznego, to tym bardziej opłaca się przyjrzeć mu się z bliska. Znaczy to, że skonstruowany on jest tak, żeby odciążać plecy podczas dłuższej pracy w trybie siedzącym. Patrząc na to, że pracownicy mają różnice we wzroście i wadze, to pracodawca musi kupić fotel, jaki wyposażony jest w opcję regulacji głębokości siedziska a także regulowane w pionie podłokietniki. Dobrze będzie również skierować uwagę na opcję regulacji siły nacisku oparcia na plecy oraz na mechanizm synchronizacji. Wówczas podczas regulacji oparcia siedzisko samodzielnie dopasuje się do właściciela. Wygodnym wyjściem jest również zastosowanie zagłówka, pozwalającego na zminimalizowanie odczucia bólu w karku albo w szyi. W Fotelove można kupić innowacyjnie zaprojektowane modele, zawierające możliwość regulacji wysokości zagłówka a także jego kąta odchylenia.

Użyteczny fotel zawsze przystosuje się do użytkownika. Należy skierować uwagę na parametry jakimi są: wysokość, użyteczność jak i ogólna wygoda będąca efektem wykorzystania fotela. Design jest także nie bez znaczenia, kiedy komuś będzie zależało na stworzeniu harmonijnej prezencji biura. Istotnym elementem są podłokietniki. Wpływają one na prawidłowe ustawienie sylwetki. Stopy użytkownika powinny być bezwzględnie położone na podłodze, a kolana powinny być ugięte pod kątem 90 stopni. O tym trzeba wiedzieć.

Dodaj komentarz