Pomysły na upominki dla dzieci – kup zabawki

Nierozdzielnie kojarzą się nam z dziecięctwem. Zabawki to wszystkie przedmiotach, których jako dzieci używaliśmy do zabawy. Nawet dzieci z najbiedniejszych państw mają swoją zabawkę, zrobioną samodzielnie z osiągalnych materiałów. Taka już natura drobnego człowieka, iż rozwija się oraz wypatruje przyjaciela po raz pierwszy w zabawce. Te ulubione, z jakimi położyliśmy się spać obdarzamy ekscentrycznym sentymentem i pamiętamy przez wiele lat.

Obecnie dominuje na świecie nastrój typowo konsumpcyjny, w takim razie dzieci przy okazji każdego święta, czasem bez okazji dostają bez ustanku innowacyjne egzemplarze ukochanych lalek i klocków. Przekonanie o ich konieczność w gigantycznej liczbie, wypływa u dziecka pewnie z porównywania swojego małego majątku z kolegami w przedszkolu.

Na pewno styka się również z reklamami, które pokazują jak zabawki ożywają. Inną sprawą jest wychowanie. Reprezentatywne dla nas jest rozpieszczanie dzieci, które tłumaczymy sztampowym zapewnieniem im tego, czego sami nie mieliśmy w dzieciństwie. Z drugiej kwestii są rodziny, gdzie dzieci dzielą wspólnie jedną zabawkę, bo na następne nie ma pieniędzy. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że zabawki nie są wyłącznie atrybutami dziecięcymi.

Również dorośli absorbują się nimi, a ukochane czworonogi cieszą się z piszczących zabawek zwierzęcych. Niemniej jednak zabawki dziecięce są specyficzne. W głównej mierze mają maluchom sprawiać radość i zapełniać czas przeznaczony na zabawę – tani prezent dla przedszkolaka. Powinny być wykonane z materiałów, jakie nie uczulają wrażliwej cery, a w wypadku najmłodszych pociech nie zawierać łatwych do urwania bądź wolnych szczegółów, jakie można połknąć. Ważną cechą zabawek są także ich przymiotniki edukacyjne, przez które dziecko pojmuje oryginalne zjawiska i przedmioty ze swojego otoczenia. Do tego przedziału zaliczymy np. książeczki a też instrumenty z alternatywą naśladowania odgłosów zwierzaków.

Zabawki nie powinny wzbudzać w dziecku przesadnej agresji, ani wykazywać złych wzorów zachowań. Niestety w dobie gier komputerowych i mniejszego czasu przeznaczonego dla dziecka, coraz więcej rodziców kupuje to co dziecko chce, nie sprawdzając uprzednio czy po pierwsze zabawka nadaje się do wieku malucha, po drugie jakiego rodzaju uczucia wyzwala.

Dodaj komentarz