Obrona obiektu – jakie techniki zastosować?

Od paru lat możemy naocznie przekonać się, jakie zagrożenia mogą sprawić bezceremonialne burze oraz rozładowania atmosferyczne. Nawet kilkuminutowa nawałnica umie dokonać wielu spustoszeń, przede wszystkim na obszarach wiejskich, gdzie zabudowa jest znacznie bardziej rozkojarzona. Co niektórym katastrofom człowiek ma okazję sam zapobiec, stosując dobre zabezpieczenia. Ochrona odgromowa jest dzisiaj nieodłącznym elementem zabezpieczenia domu. Nie warto na niej oszczędzać, ponieważ od jej jakości zależy los stworzonego przez nas majątku w przypadku bezceremonialnych rozładowań atmosferycznych. W przeszłych latach, przede wszystkim na terenach górskich, czyli tam, gdzie burze są z reguły nieprzewidywalne, docierało do wielu pożarów z braku instalacji odgromowej.

Nawet w przypadku uderzenia pioruna w stojące obok budynku drewno, ogień był w stanie z łatwością przenieść się na inne obiekty i dokonać spustoszenia. Ochrona odgromowa – piorunochron, przejmuje uderzenie pioruna na siebie i bezpiecznie sprowadza do ziemi ładunki elektryczne, nie pozwalając na powstanie napięć i wyładowań iskrowych w domowej instalacji elektrycznej. Ochrona przeciwpożarowa jest jednym z systemów jakie instaluje się w wielu budynkach. Musi ona być pokazana i zrobione na jej podstawie szkolenie aby ludzie byli w stanie zapamiętać jakie znaki służą temu że ta asekuracja jest aktualna – tu rekomendujemy również miernik esm 100. Tych znaków jest cała masa bo każde miejsce żąda innej ochrony i wiadomości.

Często jest tak, że mimo wewnętrznych szkoleń, ludzie zapominają o tym i trzeba im co chwilę przypominać. Najgorszą rzeczą jest w owym czasie kiedy wybuchnie pożar a ludzie nie zdają sobie sprawę z tego co zrobić i panikują przez pewien czas. Dane jest że ochrona jest całego obiektu, jednak nieraz są miejsca zwłaszcza wrażliwe i podatne na pożar. W takich miejscach te znaki są szczególnie widoczne aby nie doszło do sytuacji szczególnego podpalenia budynku. Od małego dzieci powinny być uczone o tym co to jest asekuracja przeciwpożarowa oraz jak wyglądają znaki jej dotyczące. Wtedy pokaźniejsza wiedza procentuje na przyszłość i świadomość ludzka jest większa. Nawet w szkołach są zamontowane znaki asekuracji przeciwpożarowej co daje młodzieży korzystna naukę.

Dodaj komentarz