Naturalne suplementy dla organizmu ludzkiego

To bodaj jeden z najpopularniejszych ostatnio wspomagaczy diety. W reklamach w telewizji z reguły panuje jako poskramiacz wzdęć oraz poczucia ciężkości, jakiego każdy z nas od czasu do czasu doświadcza. Faktem jest niemniej jednak, iż atuty błonnika ściśle mówiąc są nie do przesadzenia. Nie tylko polepsza on bo procesy odchudzania, jednakowoż też oczyszcza nasz organizm z toksyn i innych negatywnie wpływających na nas elementów. Celuloza to również jedyny tak skutecznie działający składnik polepszający pracę jelit i zapobiegający wchłanianiu się wrogich detalów do organizmu.

Koronnym źródłem błonnika są wytwory pochodzenia roślinnego, warzywa oraz owoce. Przynależą do nich przede wszystkim bób i groszek, wiśnie oraz porzeczki. Odszukamy go też w artykułach zbożowych takich jak kasze, chleb razowy i pełnoziarnisty. Nie brakuje go również w jajach czy rybach. W największym stopniu skondensowany zasób błonnika wolno jednak znaleźć w produktach takich jak aceites esenciales. Zawierają go o wiele więcej niż codzienne pokarmy. Sugerowana dawka to około trzydziestu pięciu gramów dziennie, chociaż przeciętnie dostarczamy go jedynie około dziesięciu gramów. Nadrzędnym działaniem, za jakie tak doceniamy błonnik, jest wchłanianie wody w żołądku, co powoduje, że stworzony przez nas apetyt staje się pomniejszy oraz mniej go odczuwamy. Co znacznie więcej, wspomaga on pracę całego przewodu pokarmowego, przyspiesza szybsze wydalanie z organizmu toksyn i szkodliwych substancji.

Znacznie przyczynia się również do zmniejszenia poziomu cholesterolu, znajdując oraz usuwając z organizmu kwasy żółciowe. Preparaty z błonnikiem są stworzone dla osób, jakie chciałyby wzbogacić swoją dietę i takich, które prowadzą siedzący tryb życia oraz nie uprawiających jakiegokolwiek sportu. Jak najbardziej sam wspomagacz diety nie zastąpi aktywności ruchowej oraz zdrowego trybu życia, lecz jest najlepszym sposobem na dostarczenie polecanej dawki błonnika, wobec tego najodpowiedniej połączyć przyjmowanie go w takiej skondensowanej formie wraz z ruchem i zdrowym stylem życia.

Dodaj komentarz