Na co zwrócić uwagę pozyskując wózek oraz fotelik?

Przyjście na świat dziecka to dla znacznej większości rodziców ogromne szczęście. Długie chwile wyczekiwania wynagrodzone pozostają radosnym gaworzeniem maleństwa. Niektórym rodzicom zdarza się nawet szczęście podwójne, lub… potrójne oraz więcej. Nie da się zakamuflować, że utrzymanie jednego dziecka sporo kosztuje.

Kupowanie wyposażenia do pokoiku, wózek, fotelik do samochodu, a przede wszystkim środki pielęgnacyjne-pieluszki, zasypki, kremy itp.-to wszystko jest coraz to droższe. Tak w związku z tym rodziciele wieloraczków mają pod tym względem dużo trudniej. Na pewno czeka ich dużo wydatków związanych z przyjściem na świat dzieci. Jednym z nich jest kupno trafnych wózków i fotelików samochodowych. Nie musimy się jednak bać, że będziemy mieli komplikacje z ich zakupem, albowiem producenci tego typu sprzętów wychodzą vis-a-vis także familiom wielodzietnym.

Dawniej rodzice wieloraczków musieli kupować dla nich oddzielne wózki dziecięce. Było to wybitnie niepraktyczne oraz niekomfortowe, ponieważ na spacer musiały wychodzić z nimi zawsze co najmniej dwie osoby. Teraz wytwarzane są dobre wózki bliźniacze – przetestuj recaro young sport. Dzieci mogą być w nich usadzone obok siebie, bądź jedno za drugim. Każde z tych rozwiązań ma swoje walory i minusy. Wózek, w jakim dzieci siedzą obok siebie jest szerszy niż normalny wózek, absorbuje więcej miejsca na chodniku, może być w następstwie tego mniej praktyczny jeśli dużo chodzimy po mieście.

Z kolei wózek „jedno za drugim” jest węższy, jednak dłuższy-nie jesteśmy w stanie się wychylić, aby zobaczyć, co robi dziecko siedzące z przodu. Dla mam, jakie lubią posiadać wszystko na oku ma okazję być to drobna niedogodność. Istnieją też wózki dla trojaczków oraz czworaczków, które w Polsce są mniej popularne, ale łatwo dostępne na zagranicznych serwisach zakupowych. Nieco bardziej karkołomnym tematem są foteliki dziecięce. Tutaj niestety nie da się niczego wymyślić, każde dziecko, dla jego własnego bezpieczeństwa, musi mieć swój własny fotelik, prawidłowo zamocowany w samochodzie.

Dodaj komentarz