Na co są w stanie liczyć podróżni latający samolotem? Jakim sposobem Zaparkować samochód przed lotniskiem?

Coraz to częściej podsłuchać można, iż z powodu rozmaitych przeciwności loty samolotów należących do tanich linii lotniczych są opóźnione lub odwołane. Rzecz jasna stawia to w trudnej sytuacji podróżnych, którzy przecież mają zaplanowane podróże, powinny dostać się do wyznaczonego miejsca w wyznaczonym czasie. I choć wybrali oni podróżowanie tanimi liniami lotniczymi, mają przecież prawo wymagać, że zostaną obsłużeni profesjonalnie. Rzeczywiście, nawet decydując się na skorzystanie z usług tańszych przewoźników, jakikolwiek pasażer samolotu ma okazję oczekiwać, że jego prawa jako konsumenta będą cenione.

W głównej mierze więc w przypadku, kiedy lot zostanie odwołany, spedytor ma obowiązek zaoferować inne połączenie lub ewentualnie zwrot biletu. W dodatku należy też pamiętać o tym, że w wypadku przeciągającego się opóźnienia samolotu podróżni muszą dostać gratisowy posiłek, a nawet, jeżeli opóźnienie wynosi kilkanaście godzin, możliwość bezpłatnego noclegu w jednym z hoteli umiejscowionych niedaleko lotniska – sprawdź też parking lotnisko Gdańsk. Warto o tym pamiętać i w razie konieczności domagać się cenienia swoich praw.

Pojawienie się tak nazywanych tanich linii lotniczych zrewolucjonizowało wyjazdy samolotem. W szczególe dlatego, iż od tego momentu transport lotniczy stał się dostępny dla każdego, nie wyłącznie dla najbogatszych. To właśnie dzięki temu zaczęła się kształtować turystyka, a w szczególności tak oznaczane wyjazdy weekendowe. Niemniej jednak należy również pamiętać o tym, iż tanie linie lotnicze obok wielu atutów mają również miarodajne defekty.

Po pierwsze tani przewoźnicy korzystają zwykle z samolotów starszych, jakie na dodatek są tak stworzone, żeby pomieścić na swoim pokładzie jak najwięcej osób. To oczywiście dzieje się kosztem wygody pasażerów, bo pomiędzy fotelami jest niesłychanie niewiele miejsca. Dodatkowo do ceny biletu lotniczego należy tutaj doliczyć również akcesoryjne koszty, obejmujące opłatę lotniskową czy również koszt nadania bagażu. Z drugiej jednak bilet powiększone o takie opłaty ciąż jest niesłychanie tani. Poza tym tanie linie lotnicze oferują niezwykle bogata siatkę połączeń, to właśnie dzięki czemu z ich pomocą można już zwiedzić niemal cała Europę.

Dodaj komentarz