Mieszkanie przyzwoiciej jest wynająć czy zakupić?

Dziś posiadanie osobistego mieszkania to nadzwyczaj ogromny luksus, na który większość szablonowych ludzi, ze stereotypowym portfelem po prostu nie stać. Na obecnym rynku nieruchomości mieszkania są bardzo drogie. Koszt takiego lokalu mieszkalnego w wielu przypadkach dorównuje cenie jaką uiścilibyśmy za postawienie domu jednorodzinnego, wskutek tego też należy się niesłychanie mocno zastanowić czy od czasu do czasu zamiast nabywać mieszkanie, nie będzie się znacznie bardziej opłacało zaryzykować i wybudować dom.

Dużej grupy ludzi, którzy zdobywają sobie mieszkanie musi zaciągnąć kredyt hipoteczny by móc pozwolić sobie na taki luksus. Jest to może odrobinę przerażająca wizja, zadłużać się na długie dziesiątki lat po to by kupić pierwsze mieszkanie, niemniej jednak dla większości ludzi jest to inwestycja na całe życie. A więc wielu ludzi twierdzi, iż własne mieszkanie jest uskutecznieniem ich marzeń i nie chcą ponad to już niczego więcej. Jest to z jednej witryny mądra decyzja, a z drugiej strony trzeba jednakże pamiętać by myśleć przyszłościowo i pamiętać o tym, iż może dawno temu założymy rodzinę, jaka się rozrośnie i nasze wymarzone miejsce zamieszkania będzie zbyt małe by pomieścić wszystkich członków rodziny.

Wskutek tego także każdy zakup nieruchomości musi być nadzwyczaj dobrze przemyślany – sprawdź mieszkania rybnik. Mimo że nabycie mieszkania opłaca się bardziej niż najem, to oraz tak dużej grupy ludzi decyduje się żeby niemniej jednak wynajmować aniżeli kupić mieszkanie. Jest to też dość mądra decyzja. Wszystko, bo zależy od tego na którym etapie życia się znajduje dana postać. Jeżeli na przykład ktokolwiek pochodzi z mniejszej miejscowości i przyjechał do większego miasta na studia, a jest przekonany, iż po nauce będzie chciał wrócić do własnej rodzinnej miejscowości nie będzie jakkolwiek skakał na głęboką wodę i zaciągał dużego kredytu tylko po to aby nabyć na te parę lat mieszkanie. W takiej sytuacji dzierżawienie mieszkania w zupełności wystarczy. Powyższy przykład jest zobrazowaniem tego co należy robić jeśli człowiek nie jest do końca przekonany gdzie będzie chciał osiedlić się.

Dodaj komentarz