Medycyna używająca zioła – w jakim miejscu odnaleźć?

Ziołolecznictwo na długie lata odeszło w zapomnienie, wyparte przez medycynę opierającą się na syntetycznej produkcji leków. Zioła uznano wtedy za mało pewny środek leczenia, a część autorytetów medycznych z przełomu XIX i XX w. twierdziła nawet, iż są wybitnie niezdrowe i trujące. Współcześnie jednakże zioła z powrotem uzyskują odpowiednią sobie rangę we dzisiejszej medycynie to naturalnie dzięki popularyzowaniu medycyny naturalnej.

Zioła należałoby jest wykorzystywać w przypadku wszystkich lżejszych schorzeń. Nie mają albowiem tak drastycznych incydentalnych środków działania jak większa część farmaceutyków. Część dzisiejszych internistów oraz pediatrów zaleca nawet w wypadku infekcji korzystanie z ziół i dobitnie odradza stosowanie antybiotyków.

Na przykład, w przypadku infekcji oraz zapaleń gardła oraz migdałków czy anginy, doktorowie polecają płukanki z szałwii, jaka ma silne działanie ściągające, bakteriobójcze i przeciwzapalne. Jednakowoż zdarza się w szeregu przypadków, że same zioła nie wystarczają i terapię należy wspomagać antybiotykami – wtenczas rekomendujemy amnesia xxl auto. Polska jest krajem o wybitnie bogatej i różnorodnej faunie. Na jej terenie występuje niezwykle dużo roślin o właściwościach leczniczych. Zioła w Polsce pojawiają się zarówno w naturze, np. na łąkach czy w lasach.

Ze względu na idealne warunki geograficzne także uprawia się je w hodowlach. Najpopularniejsze polskie zioła znajdują wykorzystanie również w medycynie, jak oraz w kuchni. Są to m.in. bazylia, tymianek, kminek, koper, pietruszka, majeranek, rumianek, szałwia, tymianek oraz mięta.

Przetwarza się je, np. suszy lub mieli i wyprzedaje po pewnym czasie w formie przypraw czy też również wiąże w pęczki oraz wyprzedaje się je w naturalnej formie. Z wielu ziół produkuje się również napary oraz herbaty, np. z szałwi i rumianku. Inne popularne oraz cenione polskie zioła to dzika róża, jałowiec, brzoza, pokrzywa, podbiał, kasztanowiec, krwawnik, lipa, mniszek lekarski, babka lancetowata, głóg dwu oraz jednoszyjkowy, borówka czernica. Znajdują wykorzystanie w zasadzie w medycynie naturalnej, głównie w fitoterapii i aromaterapii.

Dodaj komentarz