Materace – jak wybrać?

Według słownika materac to niesłychanie miękki a równolegle sprężysty podkład, który znacznie podnosi wygodę snu na łóżku. I tu rozpoczynają się różnorodne typy materacy, może on być wypełniony powietrzem, zazwyczaj to materace na dobre okoliczności, wakacje czy podczas przyjmowania gości, proste do złożenia i schowania w dobrym miejscu. Ma prawo być materac wypełniony wodą, zupełnie inaczej nazywany po prostu łóżkiem wodnym, niestety spotykany tylko w rzadkich miejscach lub ewentualnie jako ozdoba mająca za zadanie uatrakcyjnić dom.

Większość materacy to niemniej jednak materace piankowe, wykonane z poliuretanów, mocno elastyczne, odporne na temperaturę oraz drugi typ materacy, innymi słowy materace sprężynowe, które także dzielą się na bonellowe oraz kieszeniowe. Pomiędzy tymi dwoma różnica jest minimalna, polega na umiejscowieniu sprężyn. W jednym są one w kieszeniach z bawełny w drugim wykonanych z tkaniny polipropylenowej. Znacznie więcej sprężyn zawierają materace kieszonkowe, wskutek tego są one zdrowsze dla pleców i wygodniejsze w trakcie snu – sprawdź Anhel.

Słuszne materace to takie, jakie poza pianką posiadają sprężyny, wspomagające sam materac, by nie odkształcał się on ani nie niszczał. Materace sprężynowe mają tą zaletę, że przez długi czas zachowują własny jednolity kształt, prostotę i gwarantują wygodę spania na nim. Takie materace są dostępne nie wyłącznie w zestawach systemowych mebli niemniej jednak również, jesteśmy w stanie zakupić takowy samodzielnie, dla własnego łóżka, dobrany przyzwoicie do jego ram. To naturalnie dzięki mocnemu materiałowi nie czujemy, że śpimy na jakże mocnym, pełnym stosownych sprężyn podłożu. Bo prawdą jest, że aktualnie coraz częściej materace piankowe wypierają sprężynowe a te stają się rzadkością na rynku, którą można dostać tylko za porządnie wysoką cenę, sporadycznie w których sklepach, w zasadzie w tych, specjalizujących się w sprzedaży osprzętu meblowego, inaczej też materacy. Przed zakupem godziwego należałoby przejrzeć propozycję paru sklepów, czynność ta zezwoli nam upewnić się, w należytym wyborze porządnego materaca do sypialni.

Dodaj komentarz