Makijaż na stałe – doskonałe rozwiązanie dla kobiet

Od zawżdy kobiety dbały o siebie w lekko inny tryb, niż mężczyźni. Makijaż, pomalowane paznokcie, maseczki oraz sporo, dużo innych. Dla mnogości reprezentantek płci ślicznej makijaż zdaje się sprawą niebezużyteczną, bez której nie potrafią trwać. Kobiety każdego ranka spędzają sporo okresu przed zwierciadłem z całkowitym arsenałem kosmetyków. Jest to dla nich, podobnie jak dla mężczyzn golenie zarostu, powszednia rutyna. Makijaż wykonywany na co dzień, jest jednak zgoła inny, niż makijaż wykonywany, np. na uroczystość zaślubin czy istotną imprezę w firmie. Wówczas kobiety udają się zazwyczaj do wyjątkowego zakładu kosmetycznego albo zaufanej kosmetyczki, która zawodowo frapuje się ozdabianiem ciała oraz twarzy.

A makijaż permanentny kielce jest to optymalne wyjście dla zapracowanych kobiet, które nie mają najzwyczajniej w świecie czasu na praktykowanie makijażu, a chcą pozostać niezmiennie ładne oraz zachować świeży wygląd. Najpierw należy razem z klientką ustalić w głównej mierze kolor kresek, jakie pozostaną narysowane, wszystko powinno pozostać dobrane do aparycji. Kolejnym krokiem jest ustalenie kształtu narysowanych kresek, i tutaj należy wziąć pod szczególną uwagę owal twarzy, jak oraz naturalne linie, w przypadku makijażu permanentnego, będą to linie brwi, lub też kontur ust.

W przypadku rysowania brwi, wykorzystywanymi barwami będą przeważnie czarny albo brązowy, zaś w wypadku ust każda by nowatorski kolor był zbliżony do tego naturalnego. Czas wykonywania takiego zabiegu trwa zazwyczaj od jednej godziny do trzech, co jest zależne naturalnie od tego, ile szczegółów twarzy pragnie się poddać zabiegowi zrealizowania makijażu permanentnego.

Przed wykonaniem należy oczywiście zdezynfekować skórę. Gdy już konsumentka wybierze kształt kresek, które mają pozostać wykonane, linergistka nakreśla je w pierwszej kolejności zwykłą kredka, w następnej kolejności zaś przystępuje do zabiegu wykonania makijażu permanentnego. Tu pigment pozostaje wprowadzony do warstwy naskórka za pomocą wyjątkowego urządzenia. Po wykonanym zabiegu kosmetyczka poddaje skórę, na której był wykonywany zabieg, ponownej dezynfekcji i nakłada krem, jaki ma atrybutów łagodzące dla podrażnionej skóry. Mogą się wytworzyć niewielkie strupki, jakie same odpadną i pod żadnym pozorem nie wolno ich zdrapywać. Po kilku dniach zaczerwienia i podrażnienie, jak i strupki, znikną. Będzie wolno już wówczas podziwiać rezultaty wykonania makijażu permanentnego.

Dodaj komentarz