Kup zabawek – jak je wybierać?

Zwiedzając punkt sprzedaży z zabawkami czy także sprawdzając strony internetowe z zabawkami, przekonamy się nie raz, że jest ogrom igraszek dla noworodków. Po co niemniej jednak zabawki dla dziecka, które leży, nie mówi, nie zawsze umie chwycić przedmiot do rączki? Zabawki, które są przeznaczone dla niemowląt mają niezmiernie ważne zadanie. Uczą spostrzegawczości, rozwijają słuch, dotyk, a też smak. Nie jest, bowiem rzeczą obcą, że dziecko, przede wszystkim w okresie niemowlęcym, bierze wszystko do buzi. Zabawki, które wyposażone są w lusterka, pozwalają dziecku dostrzegać schemat twarzy, postaci itp .

Jeżeli wydaje się nam, że zakup zabawki dla noworodka jest kwestią zbędną, to jesteśmy w bardzo gigantycznym błędzie. Dla nas dorosłych rzeczy nieistotne, dla dzieci w wieku niemowlęcym są kwestiami nadzwyczaj istotnymi, które w znacznie większym lub też mniejszym stopniu, mają wpływ na rozwój. Wskutek tego też zabawki dla niemowląt nie są przeszkodą, jeśli dobrane są w sposób rozsądny. Jest to niesłychanie obszerna pomoc, która pomoże dziecku w dalszych cyklach rozwoju, jak na przykład zestawy lego. Jeżeli w takim razie mamy wątpliwości, czy zakup zabawki dla niemowlaka jest złym czy też porządnym pomysłem, wtedy warto zaznajomić się z poradnikiem dla mam, w jakim przekonamy się, jak ważną rolę odgrywają one w życiu niemowlaka. Nie ma, w związku z tym żadnych przeciw wskazań do zakupu zabawki, która jest adekwatna, bezpieczna dla małego dziecka. W dzisiejszych czasach zabawek dla dzieci na naszym rynku nie brakuje.

Z rzadka jednak kupując zabawkę, zdajemy sobie sprawę, jakim niebezpieczeństwem może być ona dla naszej idealnej pociechy. Może być jednakże pokaźnym. Zabawki, które funkcjonują na baterię, powinny być oprócz tego zabezpieczone, np. za pomocą śruby, dzięki której, dziecko będzie miało utrudniony, a wyraźnie niemożliwy do niej dostęp. Jest to rzecz wybitnie znacząca, albowiem połknięta bateria jest zagrożeniem dla zdrowia i życia dziecka. Małe elementy, które mogą być przez dziecko połknięte, umieszczone w uchu, w nosie, stanowią wybitnie poważne zagrożenie, które są skomplikowane do zauważenia przez opiekunów.

Dodaj komentarz