Kraków atrakcyjnym turystycznie miastem

Małopolska to region bardzo pociągający turystycznie. Stolicą województwa jest Kraków, centrum miasta mające nadzwyczaj interesującą historię. Starodawna stolica Polski pomni czasy panowania pierwszych królów i to na krakowskim Wawelu spoczywają dawni władcy. Sam Wawel to wzgórze, na jakim wznosi się jeden z najbardziej szerokich zamków Europy. W Polsce ustępuje on średnicą tylko zamkowi krzyżackiemu implikującemu się w Malborku. U stóp wzgórza biegnie linia brzegowa największej rzeki w kraju, czyli Wisły, jaką tutaj wolno pokonać jedynie przejeżdżając przez mosty.

Łączą one Stare Miasto z drugą częścią Krakowa. Wielu wędrowców zmierzających do Zakopanego, w góry przejeżdża oczywiście przez Kraków. Stąd również w pogodny dzień można ze wzgórza wawelskiego dostrzec szczyty najwyższych polskich gór. W mieście tym jest mnóstwo zabytków. Co poniektóre z nich odnajdują się na Rynku Starego Miasta, bodaj najogromniejszego z takich miejsc w Europie. Stare Miasto to rewir otoczony Plantami. Planty to nic innego, jak ogród miejski Krakowa.

Miasto cieszy się rozległą popularnością wśród turystów, tak z Polski, jak oraz zagranicznych – wypróbuj Kraków Wydarzenia. Pełny park przedzielony na 8 ogrodów powstał na miejscu dawnych murów okalających dzielnicę. Turystycznie miasto to jest nawet o wiele bardziej popularne niż stołeczna Warszawa, Poznań, czy nawet Wrocław. Każdy kto chociaż trochę słyszał o Krakowie wie, że miasto pełne jest zabytkowych budowli.

Każdy wobec tego wie, że jest to nadzwyczaj interesujące turystycznie miasto do zwiedzenia. Tak faktycznie nie sposób ujrzeć wszystkich miejsc w ciągu jednego dnia, choć ich lokalizacja jest pierwszorzędna, gdyż nie są rozsiane po całym nie małym mieście. Znacząca część tychże zabytków znajduje się nie daleko od dworca kolejowego, gdzie przywita nas kolosalny plan miasta. Mówiąc o walorach turystycznych miasta pierwsza myśl kieruje nas na Wawel, na którym to wzgórzu góruje renesansowa fortyfikacja. Już tu wolno zwiedzić wiele atrakcyjnych miejsc, żeby wtrącić choćby o Kaplicy Zygmuntowskiej, krużgankach, inaczej dziedzińcu arkadowym, lub wieży z Dzwonem Zygmunta.

Dodaj komentarz