Jazda autem oraz ewentualne remonty

Jeśli w czasie jazdy stworzonym przez nas autem słyszymy coraz bardziej hałas pracującego silnika, a na dodatek czujemy czasami swąd spalin wewnątrz pojazdu, oznacza to, że trzeba zmienić tłumik w naszym pojeździe na oryginalny. Tak na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że najważniejsze kwestie przy kierowaniu pojazdem zimą to sprawne hamulcem właściwej jakości opony zimowe, naładowany akumulator lub funkcjonalne amortyzatory.

Jednak okazuje się, że na bezpieczeństwo osób jadących pojazdem jest także sposób dobrania ubioru przez kierującego autem. Najważniejszym elementem stworzonego przez nas ubioru, jeżeli rozpatrywać sprawę bezpieczeństwa jazdy, są buty kierowcy. Jest parę bazowych zasad dotyczących obuwia kierującego, jakich bezwzględnie trzeba przestrzegać, jeśli jazda ma być w każdych warunkach bezpieczna – https://mccar.pl/.

Tak w następstwie tego zaczynając od podeszwy, nie powinna ona być ani nazbyt szeroka – jest wtedy niebezpieczeństwo naciśnięcia równolegle na dwa pedały – ani zanadto gruba czy sztywna, gdyż nie mamy wówczas wyczucia, z jaką siłą i na jaką głębokość wciskamy poszczególne pedały. Cenna uwaga dla kierujących samochodem pań, aby absolutnie nie robiły tego w butach na wysokim obcasie – może to skończyć się tragicznie.

Należy dbać również, by podeszwa stworzonego przez nas buta nie była śliska, jak również żeby nie powstrzymywało to obuwie okolicy kostki kierującego – powoduje to bo poboczną trudność w prowadzeniu auta. Przechodząc do następnej istotnej rzeczy – rękawiczek – należy stwierdzić, że powinny one być śliskie, a w następstwie tego wykluczamy kierowanie autem we wszelkich rękawiczkach wełnianych lub bawełnianych.

Ważne jest tez, by nie kierować wozem będąc w stroju utrudniającym ruchy, choćby obrócenie się za siebie – idealnym przykładem jest kierowanie na przykład w obszernej kurtce puchowej. Nie zaleca się kierowania samochodem, mając na głowie czapkę lub także nałożony na głowę kaptur – ogranicza to w znacznym stopniu widoczność – przyzwoiciej w to miejsce mieć pod ręką solidnej jakości okulary przeciwsłoneczne.

Dodaj komentarz