Jakim sposobem montować blachy dekoracyjne? Defekty oraz plusy tego typu blach

Jednym z najczęściej zadawanych fabrykantom pytań w sprawie blach dekoracyjnych jest pytanie o ich właściwy sposób montażu i gromadzenia blach w okresie bezpośrednio poprzedzającym zamontowanie ich na dachu. Jeśli montaż ma nastąpić od razu po kupnie (w najwyższym stopniu trzy do czterech tygodni od daty produkcji), wypada rozciąć opakowanie, w jakim odnajdują się blachy oraz ustawić je pod nieznacznym skosem, by zapewnić spływanie ewentualnym wodom opadowym. Jeśli zaś okres pomiędzy produkcją a montażem blach ma być dłuższy, w owym czasie konieczne jest rozcięcie paczki, w której blachy zostały dostarczone przez producenta.

Po pewnym czasie pomiędzy arkuszami trzeba umieścić listwy dystansowe, żeby zapewnić swobodny przepływ powietrza w opakowaniu. Pod żadnym pozorem nie można kłaść paczki z blachami ozdobnymi bezpośrednio na ziemi, a arkusze należy przechowywać w miejscu bezpiecznym, przewiewnym oraz suchym, aby nie doprowadzić do zniszczenia blach poprzez działanie składników środowiskowych. Jedną ze spraw, która w największym stopniu intryguje kupujących blachy dekoracyjne, jest sposób gromadzenia blach pomiędzy zakupem a montażem, co radzi blachy dekoracyjne. Niejednokrotnie z powodów technicznych lub ewentualnie też budżetowych nie są w stanie albowiem zainstalować blach na dachu bezpośrednio po zakupie.

Przede wszystkim, nie należy blach kłaść bezpośrednio na ziemi, bo może doprowadzić to do szeregu niedociągnięć sztucznych i blokuje odpływ potencjalnych wód opadowych, które mogą odkryć się w paczce. Poza tym, nie wolno pozostawiać blach zamkniętych w nierozciętym zapakowaniu. Do harmonijnego i pewnego gromadzenia pożądają wolnego dojścia powietrza. Jeżeli blachy mają odnajdować się w opakowaniu do trzech, czterech tygodni od daty wytwórczości, wystarczy naciąć paczkę oraz umieścić je pod delikatnym skosem. Jeżeli jednakże kupujący planują trwające dłużej przechowywanie blach przed montażem, powinni bezdyskusyjnie umieścić między poszczególnymi arkuszami listewki dystansowe, aby umożliwić swobodny dostęp powietrza do blach.

Dodaj komentarz