Jakie techniki masażu są należyte dla nas?

Do masażysty z reguły wybieramy się z polecenia doktora. A chociaż powinniśmy… To medyk, na bazie wywiadu zdrowotnego, dobiera dobry zestaw oraz ilość zabiegów. Masażysta ma obowiązek dostać ogólne informacje, aby faktycznie nam pomóc.

Niemniej jednak w trakcie zabiegu jesteśmy w stanie poprosić o zintensyfikowanie pewnych technik, jakie w szczególności nam służą. Efekt terapii wiąże się również z indywidualnymi predyspozycjami organizmu. Wobec tego wiele zależy od naszych prywatnych spostrzeżeń. Po każdej sesji musimy gruntownie obserwować ciało, a także ocenić ogólne samopoczucie. Istotną technologią masażu ciała jest głaskanie. Przyczynia się do złuszczenia naskórka oraz poprawy krążenia krwi w tkankach. Dzięki temu są one odpowiedniej dotlenione i odżywione. Jeśli mamy kłopot ze stawami oraz częstym obrzękiem, rozcieranie efektywnie załagodzi symptomy. Polega ono na mocnym ucisku, przez co uciskane komórki rozpadają się. Wzmaga się przepływ krwi i limfy, też przez stawy, co łagodzi ból – wypróbuj salon kosmetyczny bielsko.

Kolejna technologia to oklepywanie, aktywizujące układ nerwowy. W następstwie tego sprawdzi się dla osób cierpiących na częste nerwobóle oraz ogólne napięcie ciała. Natomiast ugniatanie działa pobudzająco przede wszystkim na mięśnie. Masażysta, za pośrednictwem słusznych chwytów, przetłacza krew i limfę przez tkankę. Dzięki temu, pacjenci przestają się skarżyć na drętwienie oraz skurcze mięśni. Połączeniem wszelkich wymienionych technologii, jest wałkowanie. Sprawdza się dla dużych bólów pleców i ramion. Jeśli uprawiamy wyczynowo sport, też powinniśmy poprosić o zbiegi oparte na wałkowaniu całego ciała. Dla osób z nadwagą zalega się techniki wstrząsania oraz wibracji. Ruch drgający rozbija tkankę tłuszczową, oraz wspomaga przepływ płynów w organizmie.

Nie zapominajmy również, że poprawny gabinet masażu dysponuje wieloma olejkami i kremami, o rozmaitym działaniu. Mogą to być substancje rozgrzewające, czy też chłodzące. Najprzyzwoiciej spytać przed sesją, czy jesteśmy w stanie wybrać odpowiadający nam towar. W lato skorzystajmy z chłodzących właściwości metolu, tudzież zimą prawidłowiej postawić na efekt rozgrzewania mięśni.

Dodaj komentarz