Jak poprawnie wykształcić dziecko? Czy warto puścić je do przedszkola?

Pociecha to skarb jakiegokolwiek rodzica. Kiedy maleństwo przychodzi na świat, życie rodziców zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Wszystko jest uzależnione potrzebom malucha. Aranżowanie pokoiku dla dziecka, wyprawka, pierwsze szczepienia i zakup wszystkich niebezużytecznych gadżetów to koszty, jakich nie da się ominąć. Niejednokrotnie zdarza się tak, iż nieceniona jest wsparcie dziadków, nie jedynie w sensie materialnym, niemniej jednak także opiekuńczym.

Dziś niesłychanie trudno o pracę. Nic wobec tego niepokojącego, że poza radością z posiadania dziecka pojawiają się też obawy połączone z urlopem macierzyńskim i utrudnieniami, na jakie napotykają młodzi rodzice. Choć sytuacja pomału zmienia się na lepsze, dalszym ciągu dam boja się o swoje stanowiska i o to, iż gdy powrócą po urlopie macierzyńskim, mogą stracić pracę. Ostatnio coraz to częściej mężczyźni biorą urlopy wychowawcze i pomagają swoim żonom w wychowywaniu dziecka. Do lamusa już odchodzi wizerunek rodziny szablonowej, gdzie to tata zarabia a mama zajmuje się domem i wychowywaniem dziecka.

Gra toczy się o to, żeby w jaki sposób najwięcej czasu dziecko spędziło z rodzicielami i nie musiało wcześnie być pod opieką niani. Dziecko objęte miłością obojga rodziców sprawniej dojrzewa i entuzjastyczniej uczy się oryginalnych rzeczy. Aktualnie coraz młodsze dzieci idą do przedszkola. Z jednej kwestii rodzice decydują się na to, ponieważ nie mają już dyspozycji opieki nad maluchem cały czas, z drugiej chodzi o w jaki sposób najwcześniejszy kontakt z równolatkami, poza tymi z „piaskownicy”. Przedszkole to na pewno znaczący krok dla dziecka. Rozpoczyna funkcjonować w nowym środowisku, gdzie nie ma już rodziców, a zastępują ich panie opiekunki – przedszkole prywatne mokotów – Rożany Ogródek. Kontakt z pionierskimi kolegami oraz towarzyszkami, z którymi dziecko spędza dzisiaj większość czasu, to też znaczny stres. Dzieci mają różnorodne osobowości i dają do przedszkola rozmaite przyzwyczajenia. Warto niemniej jednak popatrzeć na atuty zapisania dziecka do przedszkola.

Przede wszystkim jest to świetna szansa do pierwszej lekcji samodzielności. Do tej pory dziecko było pod opieką rodzicielki lub babci, dzisiaj jest jednym z wychowanków oraz ma takie samo położenie, co jego rówieśnicy. Po drugie, potomek uczy się wielu nowych rzeczy, Będzie to jego pierwsza szkoła, pierwszy kontakt z różnorodnymi formami edukacji. Świergotanie, gimnastyka, rytmika, plastyka oraz coraz to częściej – nauka języka obcego przez zabawę. W przedszkolu nie ma czasu na stagnację. Oddając dziecko pod opiekę pań przedszkolanek rodziciel ma pewność, że jest w odpowiednich rękach.

Opinie od Was

Dodaj komentarz