Jak oddać stary odkurzacz do recyklingu?

Jeden na trzech Australijczyków kupuje tanie odkurzacze i wymienia je, gdy przestają działać, wynika z ankiety przeprowadzonej przez Canstar Blue. Tak więc, jeśli zamierzamy regularnie wyrzucać stare odkurzacze, jak możemy się ich pozbyć w sposób przyjazny dla środowiska?

Drobne urządzenia gospodarstwa domowego, takie jak odkurzacze, to odpady elektroniczne lub „e-odpady”. Oznacza to, że nie możesz po prostu wrzucić swojego starego odkurzacza do kosza na śmieci na kółkach lub upuścić go na krawężnik (chyba że zarezerwowałeś odbiór w urzędzie). Sprzęt elektryczny zawiera niebezpieczne substancje, które należy traktować w specjalny sposób i nie wolno go składować na wysypiskach, ponieważ nie ulega rozkładowi.

Jak mogę poddać recyklingowi mój stary odkurzacz?

Recykling starego odkurzacza nie jest trudny . Możesz być zaskoczony, wiedząc, że około 90 procent materiałów użytych do produkcji urządzeń elektrycznych można poddać recyklingowi. Metal z maszyny jest wykorzystywany do produkcji nowych elementów metalowych, natomiast tworzywa sztuczne są poddawane recyklingowi i wykorzystywane do produkcji takich rzeczy jak:

  • Meble ogrodowe
  • Plastikowe doniczki
  • Deski rozdzielcze do samochodów

Jeśli odkurzacz nadal działa dobrze, możesz oddać go lokalnej organizacji charytatywnej lub op-shopowi. Organizacje charytatywne zazwyczaj otrzymują tyle ubrań, że są wdzięczne za to dziwne urządzenie. Jednak nie wyrzucaj próżni poza stary kosz na cele charytatywne – rada nadal może nakładać za to grzywny. Pewien mężczyzna w Brisbane został ukarany grzywną w wysokości prawie 2000 dolarów za nielegalne wyrzucanie śmieci po próbie przekazania starego stołu. Najlepszą opcją jest wizyta w sklepie op w godzinach otwarcia sklepu. Sklepy operacyjne to świetny sposób na recykling starych urządzeń.

Jeśli maszyna jest martwa jak klamka i kupujesz nową, możesz wymienić starą do recyklingu u lokalnego sprzedawcy urządzeń. Godfrey’s Australia oferuje zniżkę na zakup nowego odkurzacza, jeśli oddasz stary do recyklingu! Wyrzucasz starą próżnię, a oni poddają recyklingowi każdą jej część. Jest to nie tylko lepsze dla środowiska, ale także więcej pieniędzy w tylnej kieszeni. Tutaj możesz zobaczyć zakres zniżek, jakie oferują podczas wymiany .

Menedżer kampanii Planet Ark, Brad Gray, powiedział, że te programy recyklingu oznaczają, że odkurzacze nie muszą być tylko kolejną częścią składowiska. „Ważne jest, aby firmy wzięły odpowiedzialność za swoje produkty pod koniec ich życia, wprowadzając programy zbiórki i recyklingu” – powiedział. „To nie jest jeszcze odpowiedzialność prawna, ale moralna”.

Nastąpiło to po rozpoczęciu kampanii „ekologicznego handlu” Good Guys and Dyson w 2011 roku. Był to program, w ramach którego obie firmy ustanowiły program „odkupu” starych niechcianych odkurzaczy. To była miesięczna kampania, ale Dyson nadal prowadzi program wykupu.

Dyson Australia podąża za przykładem Dyson UK w swojej inicjatywie odbioru i recyklingu starych odkurzaczy dla klientów Dyson bez żadnych kosztów dla konsumenta. Dyson pokrywa koszty recyklingu.

Gdzie w Australii znajdują się niektóre zakłady e-odpadów?

W całym kraju istnieje wiele prywatnych firm, które chętnie przyjmą wszelkie urządzenia osierocone i poddadzą je recyklingowi. To, czy są bezpłatne, czy nie, to inna kwestia. Wiele stanów staje się ekologicznych i oferuje teraz bezpłatne sposoby recyklingu e-odpadów; Planet Ark to kompleksowa baza danych, w której można poddawać recyklingowi e-odpady w całym kraju. Oto zestawienie poszczególnych stanów dotyczące recyklingu e-odpadów:

  • Terytorium Stolicy Australii

ACT ma wiele programów recyklingu e-odpadów dostępnych tutaj. Jednak rząd ACT stwierdza, że ​​odkurzacze, które kończą swoją żywotność, mają być wyrzucane na wysypisko śmieci, a działające modele można poddać recyklingowi w sklepach takich jak Godfreys lub w innych punktach zrzutu, takich jak The Green Shed.

  • Nowa Południowa Walia

City of Sydney oferuje kompleksową stronę internetową na temat recyklingu e-odpadów w mieście i organizuje Dni Zrzutu E-odpadów w Sydney Park Depot w różne dni w ciągu roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie Rady Miejskiej tutaj .

  • Terytorium Północne

Niestety NT i miasto Darwin trochę brakuje, jeśli chodzi o zakłady recyklingu e-odpadów. Wszystkie stany i terytoria są objęte Narodowym Programem Recyklingu Telewizji i Komputerów, ale nie obejmuje to większych sprzętów AGD, takich jak odkurzacze.

  • Queensland

South East Queensland jest dobrze pokryty, jeśli chodzi o recykling e-odpadów. W Brisbane mieszkańcy mogą bezpłatnie zanieść odkurzacz do oznaczonych pojemników na odpady elektroniczne na stacjach przeładunkowych . Gold Coast posiada bezpłatne składy recyklingu e-odpadów w całym mieście. Lista jest tutaj, a kilka z nich prowadzi Fundacja Endeavour, która przekaże urządzenia w dobrym stanie. Sunshine Coast posiada również wiele zakładów recyklingu e-odpadów.

  • Południowa Australia

W Australii Południowej możesz skorzystać z wyszukiwarki Recycle Right, aby znaleźć lokalną organizację charytatywną , którą możesz przekazać. Zero Waste SA zaleca również wypróbowanie lokalnych recyklerów złomu, ponieważ oferują one bezpłatny odbiór w obszarach metropolitalnych. Zobacz pełna recenzja

  • Wiktoria

Każdego roku miasto Melbourne ma jeden bezpłatny dzień recyklingu e-odpadów. Posiada również szereg strategii mających na celu stworzenie bardziej zielonego miasta. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

  • Zachodnia australia

Rząd Waszyngtonu i rady w stanie mają szereg programów mających na celu rozwiązanie problemu recyklingu e-odpadów. W Balcatta , na obrzeżach Perth, znajduje się stały zakład recyklingu e-odpadów . Miasto Bunbury posiada również wiele dostępnych zakładów recyklingu e-odpadów. Ogólnopolski Tydzień Recyklingu 2016 trwa od 7 do 13 listopada. To ważny tydzień w naszym kalendarzu społecznościowym, aby dowiedzieć się, jak poddać recyklingowi każde urządzenie i gadżet, jaki można sobie wyobrazić, oraz jak lepiej dbać o środowisko.

Dodaj komentarz