Holokaust i II Wojna Światowa – w jakim miejscu wypatrywać informacji?

W historii świata działo się nadzwyczaj dużo, zarówno w atrybucie korzystnym dla ludzi jak i niestety nie. Konflikty istniały niegdyś i będą istniały zawsze, jednakowoż zadaniem ludzi jest rozwiązywać niesnaski jeszcze zanim przybiorą one niezwykle niebezpieczną formę, rozwijając się tak niezmiernie, że nie da się już cofnąć i ucierpi na tym wielu niewinnych – wojnę. Takich sytuacji bywało w historii dużo, Polacy i Żydzi wiedzą o tym perfekcyjnie – co roku albowiem „świętujemy” zakończenie wojen światowych, które pozostawiły na wielu z nas gigantyczne piętno. Wojna to bestialstwo, jakiego wypada się wystrzegać z całych sił.

Wszyscy, jacy przetrwali wojnę zdają sobie sprawę z tego co ona oznacza oraz kiedy tak właściwie jedynie jest to dopuszczalne zachęcają do likwidowania dowolnych sporów w sposób humanitarny oraz w głównej mierze rozmową, a walki zostawić jako definitywną broń, ostateczną ostateczność. Pamiętamy też o obozach koncentracyjnych, które były wręcz okrutnym następstwem II WŚ – więcej o tym wolno przeczytać na stronie Sobibór, gdzie znajdują się wiadomości o konkretnych obozach, komendantach oraz historii wojennej. To przykre dziś nie wszelkie kraje słuchają rad osób, które przeżył wojnę, bywają nawet tacy, jacy wyraźnie pasjonują się wojną i wyczekują na jej wybuch, co jest najzwyczajniej w świecie szaleńcze.

W wielu państwach bezustannie trwają wojny, definiowane wielokrotnie mianem wojny domowej, siejąc spustoszenie oraz pozostawiając miasta w zgliszczach czy też raniąc ludzi, nie wyłącznie psychicznie lecz oraz fizycznie, Te wojny nijak się jednak mają do wojen z jakimi mieli do czynienia Polacy. Kiedy tak właściwie Hitler wkroczył do Polski, zaprzątając ją i napierając na Rosję, prowadząc z nią wojnę, odnaleźliśmy się w centrum piekła, nie mogąc wydostać się z niego latami. Nadal znajdowane są przeróżne pozostałości po tych czasach, począwszy od rozmaitych dokumentów, przez osobiste rzeczy żołnierzy, oficerów czy cywilów, aż do obiektów, muzeów w obozach koncentracyjnych lub tajemnych miejsc, w jakich chwały się władze niemieckie.

Dodaj komentarz