Gdzie użytkuje się prasy krawędziowe?

Jednym z na ogół zadawanych fabrykantom pytań w sprawie blach trapezowych jest pytanie o ich dobry sposób montażu i gromadzenia blach w czasie bezpośrednio poprzedzającym zamontowanie ich na dachu. Jeżeli montaż ma nastąpić od razu po zakupie (maksymalnie trzy do czterech tygodni od daty produkcji), należy rozciąć zapakowanie, w jakim znajdują się blachy oraz ustawić je pod nieznacznym skosem, by zapewnić spływanie prawdopodobnym wodom opadowym.

Jeśli zaś okres między produkcją a montażem blach trapezowych ma być dłuższy, wtenczas potrzebne jest rozcięcie paczki, w której blachy pozostały dostarczone przez producenta. Później pomiędzy arkuszami trzeba umieścić listwy dystansowe, żeby umożliwić swobodny przepływ powietrza w opakowaniu.

Pod żadnym pretekstem nie można kłaść paczki z blachami trapezowymi bezpośrednio na ziemi, a arkusze należy przechowywać w miejscu pewnym, przewiewnym i suchym, żeby nie doprowadzić do zmarnienia blach poprzez działanie składników środowiskowych. Jedną ze spraw, jaka w największym stopniu intryguje zdobywających blachy trapezowe, jest sposób gromadzenia blach pomiędzy zakupem a montażem. Nieraz z powodów technicznych lub ewentualnie też budżetowych nie są w stanie albowiem zainstalować blach na dachu otwarcie po zakupie – najpierw przetestuj chmpolska.pl – prasa krawędziowa cnc – krawędziarka. W głównej mierze, nie przystaje blach kłaść bezpośrednio na ziemi, gdyż może doprowadzić to do szeregu defektów chemicznych oraz blokuje odpływ potencjalnych wód opadowych, jakie mogą odszukać się w paczce. Poza tym, nie wolno pozostawiać blach zamkniętych w nierozciętym opakowaniu. Do zgodnego oraz bezpiecznego przechowywania potrzebują wolnego dostępu powietrza.

Jeżeli blachy mają znajdować się w opakowaniu do trzech, czterech tygodni od daty produkcji, wystarczy naciąć paczkę i umieścić je pod delikatnym skosem. Jeśli jednakże kupujący planują trwające dłużej przechowywanie blach przed montażem, powinni bezdyskusyjnie umieścić między pojedynczymi arkuszami listewki dystansowe, żeby zapewnić swobodny dostęp powietrza do blach.

Dodaj komentarz