Fotografia ślubna – uchwyćmy najlepsze momenty życia

Wydawać by się mogło, że najłatwiejszymi fotografiami do wykonania są fotografie młodej pary. Jakkolwiek w trakcie ceremonii ślubnej widać tak dużo różnych emocji na twarzach kluczowych bohaterów i uczestniczących w uroczystości gości, iż sam fotograf ma obowiązek być człowiekiem o obszernej wrażliwości, aby wszelkie te nastroje zamknąć w obiektywie. Fotografia ślubna wymaga uchwycenia sytuacji, chwili, która już się nie powtórzy, a tylko sami zaciekawieni będą w stanie ją przywrócić we refleksach.

Najpiękniejsze są zdjęcia, na jakich młoda para cieszy się swoją obecnością, bliskością, wzajemnym lojalnością i miłością, bez patrzenia w obiektyw aparatu fotograficznego. Fotografia weselna stanowi wyśmienitą pamiątkę, dokument, jaki następne pokolenia będą ze wzruszeniem obserwować, tak jak my dziś oglądamy swoich pradziadków w markowych strojach z epoki – potwierdza to Fotograf ślubny Katowice. Czasy zmieniają się prężnie, codzienne obrazy z naszego życia każdego dnia przechodzą do historii, należałoby najważniejsze wydarzenia zatrzymać, choćby dla potomnych.

Jeszcze kilkanaście lat temu fotografowie niezmiernie sporadycznie używali plener jako tło do fotografii weselnej. Najbardziej legendarne były pozowane fotografie w atelier, na tle planszy widokowej przygotowywanej przez fotografa. Pole do popisu było duże. Pani młoda siedzi na ławeczce, pan młody pochyla się nad nią, a za nimi greckie kolumny i ogniste róże.

Wszystko w bajecznych barwach. Fotografia ślubna wreszcie porzuciła czarno-białą formę na rzecz bogatej kolorystyki. Para młoda była długo oraz skrupulatnie ustawiana w należytych pozach do zdjęcia, pejzaże za nimi były zmieniane, make-up napływał w świetle mocnych lamp. Następny punkt ślubnej imprezy był zrealizowany. Nareszcie nadszedł czas, kiedy nowożeńcy odkryli, że piękno natury jest o wiele bardziej fotogeniczne niż zakurzone plansze w atelier, fotografia weselna weszła więc odważnie do parków, ogrodów, w góry, słowem otworzyła się na oczywiste piękno. Każda pora roku ma swoje uroki, jakie skwapliwie wykorzystywane są przez fotografów.

Dodaj komentarz