Fale oraz skręt – fryzura, która odmładza

Lato to okres szaleństw, szczególnie w modzie oraz jak najbardziej we włosach. W końcu nie musimy ich więzić pod czapkami, opatulać szalikami, jesteśmy w stanie wypuścić je na wolność i pozwolić na życie własnym życiem. To pora roku, jaka kusi odcieniami, powoduje, że mamy znacznie więcej odwagi na eksperymenty. Wobec tego też jeśli nawet do tej pory nie należałyśmy pod żadnym pozorem do popleczniczek strojenia głowy, to najwyższa pora się przełamać oraz pobawić osobistą fantazją.

Współczesna propozycja daje tak gigantyczny wachlarz wyboru, że mamy naprawdę gigantyczne pole do popisu. Małe i wielkie kwiaty, spinki, wsuwki, opaski, kokardy-wszystko jest dozwolone oraz pożądane. I zapewnia korzystna wrażenie, z przyciąganiem spojrzeń męskich włącznie. Na topie od paru sezonów jest min. styl romantycznej hipiski. Ta oryginalna, z lat 60-tych, nosiła żywe kwiaty we włosach, a jej włosy były płaskie oraz bez życia, jak u nimfy. Dzisiejsza ma energię w sobie i na głowie.

Dlatego dla wzmocnienia efektu zalecane jest podkreślenie naturalnego skrętu za pomocą kremu, wysuszenie włosów przy opuszczeniu ich w dół, a po pewnym czasie ich wyszczotkowanie. Wystarczy jedynie łatwa opaska z kwiatem i olśniewająca fryzura sezonowa gotowa. Kokardy kojarzą się z idyllicznymi latami dziecięcymi, lecz też z gadżetem, jaki jak bumerang powraca co jakiś czas do świata mody. Chociaż raz na parę sezonów robi furorę, w różnych wcieleniach, więcej o tym na witrynie internetowej odmładzające fryzury dla 40 latki.

Czasami spotyka się ją w formie ozdoby torebki, na breloku do kluczy lub samochodu, w wielu przypadkach w formie spinki, jeszcze innym wspólnie bezpośrednio na ubraniu. Również fryzjerzy sięgają po nią z zapałem, z tym, że jest ona o wiele mniej formalna, niż ta na warkoczach z dawnych czasów. Jako tworzywo preferuje się tiul lub ewentualnie inne, niezobowiązujące materiały, pozwalające na nieskrępowaną zabawę tworzywem oraz kształtem.

Ozdoby do włosów formie kokard imponują ferią barw i obrotnością. Te najprostsze, na jakie pozwolić sobie może każda dziewczyna z gwarancją ładnego efektu, są opaski do włosów. Wolno je nabyć w postaci wieczorowej (ażurowe, metalowe, srebrne, z piórami), jak i wersji dziennej, lekkiej i z przymrużeniem oka. Ostatnim przebojem są kokardy z włosów, który to pomysł wylansowały Lady Gaga oraz Paris Hilton. W internecie udostępnianych jest wiele instruktaży, jak zrealizować ją sobie samodzielnie, można też sięgnąć po gotowe ozdoby z dodatkiem naturalnych włosów oraz już jesteśmy w stanie poczuć się jak celebrytka z gazet. Malutka rzecz, a dodaje optymizmu oraz cieszy.

Dodaj komentarz