Eskapada na Bali – przetestuj, zanim pojedziesz

Zwykle wyjazdy organizowane przez biura podróży mają w pakiecie zapewnionego pilota oraz przewodnika. Do tego jakiekolwiek zwiedzane muzeum czy miasto, oferuje swoich, wykwalifikowanych robotników, jako naczelników eskapad. Nie każdy z nas adoruje jednakże wycieczki, podczas jakich oprowadzany jest przez przewodnika. Takie osoby wolą we prywatnym tempie oglądać i podziwiać nowe tereny i zabytki. Kupują sobie we własnym zakresie przewodniki oraz książki tematyczne traktujące danego regionu.

Jeśli mają ochotę – są w stanie zrobić sobie wakacje na Bali – duabenua.com/pl/wycieczki/3-bali-wyspa-bogow/, od samej wycieczki i zostać na dłużej w wybranym przez siebie miejscu. Stereotypowa wycieczka na to nie pozwala. Wypada pędzić za przewodnikiem, pilnować żeby nie stracić współtowarzyszy wyjazdów, słuchać cierpliwie każdego słowa osoby która nas oprowadza. Jeśli na czymś się zatrzymamy, jesteśmy w stanie zaprzepaścić część z tego, co ma nam do przekazania przewodnik. Plus wycieczki z pilotem lub przewodnikiem jest taki, że nie pomieszamy zabytków oraz nie zgubimy się w odwiedzanym mieście, niemniej jednak podróż samodzielna może być prowadzona w żółwim, jak na wakacje przystało, tempie.

Na wycieczkę, którą sobie fundujemy na wakacje w ciepłych państwach, trzeba się szczególnie przygotować. O czym trzeba pamiętać, gdy wybieramy się do ciepłych krajów? W głównej mierze o tym, że podczas upału pocimy się dużo bardziej niż z reguły, a tym samym organizm traci mnóstwo więcej wody.

Należy ją więc uzupełniać, aby nie popsuć sobie wycieczki przez zafundowanie sobie odwodnienia organizmu. W tym celu przystaje stosować się do rad przewodnika. Wypada niezwykle wielokrotnie pić wodę (w niedużych ilościach). Wskutek tego trzeba mieć ze sobą zawsze niegazowaną wodę (lepiej pić wodę, niż soki czy napoje, szczególnie te gazowane). Drugą niezwykle znaczącą rzeczą, o której wypada pamiętać podczas wypraw w tropiki, to właściwe ubranie. Powinniśmy wziąć na takie wakacje przede wszystkim ubrania z naturalnych materiałów, które pozwalają ciału oddychać, w jasnych odcieniach. Nie musimy pozwolić, żeby wypoczynek zepsuły nam takie drobnostki, jak kiepskie przygotowanie. Jeżeli w następstwie tego wyjeżdżamy w miejsce o nietypowym klimacie, musimy dowiedzieć się, jak sobie z nim radzić.

Dodaj komentarz