Drogowa pomoc oraz laweta z OC

Zabezpieczenie OC jest to skrót od ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Jest ono obowiązkowe i jest obejmowane na 12 miesięcy. Wszystkim kojarzy się z ubezpieczeniem samochodowym, jakkolwiek nie jest to prawdą, że podlegają pod nie jedynie pojazdy. O ubezpieczeniach OC muszą wiedzieć wszyscy i posiadać świadomość, że dotyczy ono również adwokatów, radców prawnych, orzeczników majątkowych, a nawet rolników. Jeśli chodzi o OC pojazdów mechanicznych, to jest ono obejmowane na maksymalnie rok.

Może też dotyczyć krótszego odcinka czasu, wówczas jednakże musimy o tym poinformować ubezpieczającą nas jednostkę gospodarczą. Jest ona selekcjonowana dowolnie przez każdego użytkownika auta. Należy także pamiętać o jednej wybitnie istotnej rzeczy. Jeżeli po pełnym okresie ubezpieczenia nie rozwiążemy umowy z firmą ubezpieczeniową, to w owym czasie będziemy jej kontrahentem przez następny rok. Musimy to nawet zrobić w przypadku sprzedaży naszego pojazdu. Albowiem dość w szeregu przypadków się zdarza, że nie robimy tego. W następnej kolejności może to grozić poważnymi konsekwencjami np. niebezpieczeństwa przymusu uiszczenia opłaty za pojazd, którego właścicielami już nie jesteśmy. Coraz więcej osób staje się posiadaczami pojazdów mechanicznych. Naturalną tego konsekwencją jest zawieranie coraz to większej liczby umów ubezpieczeniowych. Są dwa rodzaje ubezpieczeń wozu.

Obowiązkowe OC i dobrowolne AC. O ubezpieczeniach OC musimy wiedzieć tyle, że jest ono zawierane z reguły na rok, a dotyczy wypłacenia odszkodowania w razie poczynienia przez nas jakiejkolwiek szkody innemu pojazdowi mechanicznemu – w pewnych momentach pakiet ma opcję typu pomoc drogowa w katowicach. Czyli jeżeli mieliśmy stłuczkę, a wynikła ona ewidentnie z opisującej nas winy, to skonstruowany przez nas ubezpieczyciel pokrywa wszystkie koszty napraw związanych z drugim pojazdem, jaki brał udział w kolizji. Ubezpieczenie OC może być też zawarte na krótszy okres czasu, lecz wtedy musimy ten okres ustalić indywidualnie z ubezpieczycielem. Co ważne, wybieramy go sami, nie jest on odgórnie narzucony. W nowoczesnych czasach jest wielu ubezpieczycieli na rynku, możemy wobec tego być spokojni, że dokonamy jakiegoś wyboru, a czy słusznego, okaże się to przy wypłacaniu dowolnego ubezpieczenia.

Dodaj komentarz