Czym zajmuje się wizażysta i co może zaoferować?

Wizażysta jest to osoba, która profesjonalnie zajmuje się aranżacją twarzy. Powinno się przez to rozumieć różnego rodzaju zabiegi upiększające – stosowanie maseczek, makijażu, pielęgnowanie włosów, brwi, rzęs, itp. Bardzo nagminnie wizażystę uosabia się ze stylistą. Jest to jednak istotny błąd. Wizażysta jest stylistą, ale tylko do pewnego momentu.

Stylista ponad aranżancji buzi, frapuje się też całkowitym wizerunkiem danej osoby – jego strojem, a nawet postępowaniem. Początków wizażu wolno doszukiwać się w starożytności. Już w antycznym Egipcie, atrakcyjne było pośród pań i mężczyzn, ozdobne malowanie twarzy i używanie kosmetyków upiększających skórę. Największy rozwój wizażu, zauważamy jednak od około 1920 roku. Nadszedł w takim przypadku ogromny rozkwit modelingu. Twórcy nowych kreacji, wymagali bowiem ekspertów, którzy scalili by odpowiednio make-up, z całym ubiorem modelki.

W współczesnych okresach z usług fachowych wizażystów użytkują nie jedynie modelki na wybiegu, ale też zwykłe kobiety. By stać się wizażystą powinno się w pierwszej kolejności ukończyć szkolenie makijaż permanentny. Nadzwyczaj praktyczne w tym zawodzie mogą wyrazić się też studia z kosmetologii. Z racji, iż fach ten jest jeszcze w Polsce bardzo mało znany, zdobycie doświadczenia zdoła się okazać surowym orzechem do zgryzienia.

Mnogość ludzi uważa usługę wizażu za dobro markowe. Choć z roku na rok konsumentów salonów wizażu nadciąga, wciąż jest to na nieszczęście zawód niszowy. Bardzo ważne w tym zawodzie są też osobiste pasje. Każdy wizażysta musi posiadać fantastyczny gust oraz przysłowiową predyspozycję. Ponadto przydatne są komunikatywność i nader istotna – cierpliwość. Jakże nierzadko zdarzają się albowiem marudne kontrahentki, jakie potrzebują być fenomenalne w każdym calu. W zawodzie tym liczy się też fantazja. Wizaż możemy z całą pewnością przyrównać do sztuki, w jakiej kluczową funkcję gra twarz kontrahenta. To na nią za pomocą kosmetyków, przelewa się całkowite piękno wizażu oraz serce samego wizażysty. Dla profesjonalisty wszelki kontrahent, będzie konsumentem wyjątkowym.

Dodaj komentarz