Czy rowery elektryczne są tego warte?

Bądźmy szczerzy, dziś każdy pragnie wygody. Czy to podróżowanie, gotowanie jedzenia czy pranie ubrań.

„Jeśli to nie jest łatwe, to nie jest dla mnie”. – często możemy słyszeć takie słowa z ust wielu ludzi.

Mistrzowie rowerów elektrycznych uwielbiają łatwość użytkowania, zwiększony zasięg, a dodatkowo podają lepszą efektywność jazdy po wzgórzach jako główny powód, dla którego kochają jazdę na rowerze elektrycznym. Ale są też inne wartości, które warto promować.

Tak więc, zanim przejdziemy do głównego tematu, dowiedzmy się, co sprawia, że rower elektryczny jest tak wyjątkowy.

Jak działają rowery elektryczne?

Najprościej rzecz ujmując, rower elektryczny to taki sam rower jak tradycyjny, ale wyposażony w silnik elektryczny, który pomaga rowerzyście podczas pedałowania.

Składa się on z baterii wielokrotnego ładowania, silnika, kontrolera, układu napędowego oraz, w niektórych przypadkach, czujnika pedałowania. Akumulator zasila silnik, który z kolei przekazuje energię kinetyczną do układu napędowego. Układ napędowy przekazuje moment obrotowy i moc manualną do kół roweru.

Koła się kręcą, a Ty jedziesz

W zależności od konstrukcji, rower elektryczny może umożliwiać jazdę na wiele sposobów. Na przykład w naszych rowerach EB6 lub EB8 z oponami grubymi można jeździć wyłącznie z napędem, wyłącznie pedałując lub stosując kombinację napędu wspomaganego z pedałowaniem.

Większość rowerów elektrycznych imituje wyglądem i działaniem rowery tradycyjne. Ale niektóre rowery elektryczne, takie jak seria rowerów elektrycznych Swagcycle, nie mają ani układu napędowego, ani pedałów. Zamiast tego opierają się wyłącznie na energii elektrycznej. Pod wieloma względami przypominają one bardziej skuter elektryczny z siodełkiem niż rower.

Dla niektórych popularność rowerów elektrycznych stała się dużym zagrożeniem, bo nikt nie będzie chciał inwestować w standardowe rowery. Nie ma się jednak czego obawiać, ponieważ rowery elektryczne nie zostały stworzone po to, by odebrać ludziom możliwość prowadzenia życia napędzanego siłą ludzkich mięśni, ale po to, by uczynić je wygodniejszym.

W 2016 roku sprzedaż e-rowerów w USA wykazała szacunkowy skok o 70%. I nie ma żadnych oznak spowolnienia. Ale tylko dlatego, że więcej osób je kupuje, niekoniecznie oznacza to, że są tego warte.

Czy rowery elektryczne są tego warte? Jaką wartość oferują rowerzystom w porównaniu z innymi formami transportu? Na to pytanie lepiej odpowiedzieć po zapoznaniu się z korzyściami płynącymi z jazdy na rowerze elektrycznym.

A więc do dzieła!

Łatwiejsze pedałowanie

Jak wspomniano powyżej, istnieje wiele rodzajów rowerów elektrycznych. Niektóre z nich przypominają raczej skutery elektryczne – cała moc bez pedałów. Inne są zbudowane tak jak zwykłe rowery, z napędem i pedałami. Jeśli chcesz pozostać aktywny i wykonywać więcej ćwiczeń, takie rowery elektryczne z pedałami są idealne, zwłaszcza jeśli oferują opcję wspomagania pedałowania.

Nasza linia EB oferuje możliwość wyboru pomiędzy rowerami z napędem pedałowym, elektrycznym lub kombinacją obu. Wskakuj i pedałuj do woli. Jeśli potrzebujesz dodatkowego bodźca, aby pokonać strome wzgórze lub musisz zrobić sobie przerwę, przełącz się na tryb wspomagania lub tylko na przepustnicę i pozwól, aby rower elektryczny pomógł Ci dopchać się do mety.

Jeśli jesteś starszym rowerzystą, wracasz do zdrowia po kontuzji lub po prostu wracasz do ćwiczeń po dłuższej przerwie, rower elektryczny jest świetnym rozwiązaniem, aby rozpocząć aktywne życie, którego pragniesz.

Przyjazny dla środowiska

W porównaniu z samochodami i motocyklami, rowery elektryczne zużywają bardzo małe ilości energii i nie zużywają absolutnie żadnej ropy ani gazu. To sprawia, że są one przyjazne dla środowiska i dla tych, którzy troszczą się o jego wpływ. Rowery elektryczne przyczyniają się do zmniejszenia ilości odpadów i nie emitują dwutlenku węgla ani innych gazów szkodliwych dla środowiska. Jeśli więc dbasz o swoje środowisko lub otoczenie, inwestycja w rower elektryczny jest rozsądnym rozwiązaniem.

Bezproblemowe dojazdy do pracy

Wszystkie rowery elektryczne oferują rowerzystom wiele korzyści, zwłaszcza jeśli chodzi o szybkie dojazdy do pracy. Ale nie bardziej niż w przypadku rowerów elektrycznych, które mają tę zaletę, że można się na nich poczuć jak na tradycyjnym rowerze – a większość ludzi może powiedzieć, że przynajmniej raz na nich jeździła.

Jazda na rowerze elektrycznym pozwala nie tylko ominąć ciężką komunikację miejską, ale także inne zatłoczone miejsca. Silnik elektryczny sprawia, że jazda jest wygodna i mniej męcząca. Dzięki wspomaganiu pedałowania silnikiem możesz jechać z większą prędkością na dłuższym dystansie. Niewątpliwie korzystając z roweru elektrycznego szybko dotrzesz do swojej pracy lub w dowolne miejsce. Nie spiesz się więc i ciesz się jazdą!

Tani dla portfela

Ostatecznie, rower elektryczny może zaoszczędzić Ci mnóstwo pieniędzy. Koszt zakupu może być nieco wyższy niż normalnie w porównaniu z tradycyjnymi rowerami, ale nawet to nie jest pewne. Poza początkowym kosztem zakupu, rowery elektryczne są również stosunkowo tanie w utrzymaniu, zwłaszcza w porównaniu z samochodami i motocyklami. Dodatkowo, oszczędzasz pieniądze na paliwie!

Zobacz https://mtbs.cz/clanek/roadshow-elektrokol-forbikes/kategorie/vystavy-a-veletrhy/rubrika/bike-technika#.YY_2f2DMJPY

Dodaj komentarz