Bielizna damska jako fundament kobiecej garderoby

Bielizna damska to jeden z perfekcyjnych wytworów umysłu człowieczego. Najprawdopodobniej bezsprzecznie został stworzony przez mężczyzn, którzy kochają podziwiać piękno kobiece, tym o wiele bardziej skąpo, lecz jednakże ubrane. Bielizna jest w związku z tym niebywale spełniającą wszystkie męskie potrzeby częścią garderoby.

Jednakże nie zapominajmy też o kobietach, bowiem to jakkolwiek dla nich jest ta bielizna, to one ją noszą a wobec tego należyte jej dostosowanie nie jest tu bez znaczenia. Nie każda kobieta może wszystko nosić, nie każdy typ bielizny pasuje do każdej kobiety, wobec tego bielizna damska, z uwagi na różnorodność potrzeb, preferencji a także celu i funkcjonalności dzieli się na przeróżne typy. Bielizna według definicji to część ubrania, część garderoby, jakiej przeznaczeniem jest noszenie bezpośrednie przy skórze, co ma za zadanie ją chronić. Bielizna, noszenie polega na tym, że znajduje się ona pod innymi ubraniami, jakie mamy na sobie. Bielizna, czy damska, czy męska, według definicji utożsamiana jest po największej części jednakże z majtkami, rozmaitego typu począwszy od stringów, po figi, aż do majtek pospolitych – więcej na sukienki.

Jednak obecnie za bielizn, w szczególności damską, o której mowa, uważa się każdego rodzaju część garderoby, która znajduje się otwarcie przy skórze oraz noszona jest pod innymi ubraniami. Wobec tego tego rodzaju pojmowanie bielizny otwiera niesłychanie szeroka furtkę rozpościerającą przed nami nadzwyczaj znaczący zakres różnego typu bielizny damskiej. Nadrzędne elementy damskiej bielizny to oczywiście majtki i biustonosz, bez których kobieta nie może się obejść. Prócz tego do najbardziej znanych części bielizny damskiej zalicza się też gorsety, bod czy rajstopy.

Jednakże to nie wszystko, bowiem oprócz podziałów bielizny na przeróżne kategorie, począwszy do bielizny ślubnej, poprzez bieliznę erotyczną (nocną), bieliznę codzienną, czy wyjątkową bieliznę modelującą, wyszczuplającą czy korygującą ciało. Każda z takiej kategorii bielizny składa się z pewnych charakterystycznych szczegółów, w zależności od tego jaki jest cel noszenia danej bielizny. Elementy te różnią się między sobą tworząc w szeregu przypadków niezwykle interesujące komplety i niepowtarzalne urocze zestawy.

Dodaj komentarz