Aktywność fizyczna – to ważne, aby o to zadbać

Studiowanie, a ostatecznie kariera w zawodach medycznych jest niesamowicie satysfakcjonującą pracą, ale może wiele z ciebie zabrać. Dlatego tak ważne jest opracowanie szeregu najlepszych praktyk dotyczących prowadzenia zrównoważonego życia. Na dzisiejszym blogu studentka medycyny i stypendystka edukacji medycznej dzieli się swoimi radami dotyczącymi poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia we wszystkich aspektach życia.

Jako studenci medycyny zajmujemy się zawodem promującym zdrowie i dobre samopoczucie innych. Jednak ironia polega na tym, że w końcu nie praktykujemy rzeczy, które intelektualnie znamy i których uczymy się we własnym życiu. Mówimy, że wszyscy zależy nam na zdrowiu i mówimy naszym pacjentom, aby więcej się ruszali, zdrowo się odżywiali, spędzali czas z rodziną i przyjaciółmi, promując skupienie się na całym człowieku i holistyczne zdrowie – jednak spędzamy dni zakopane w książkach, prawie nie dostając wstawać lub dużo się ruszać, sięgać po niezdrowe jedzenie lub chwytać trochę jedzenia i jeść posiłki poza domem, prawie nie spędzać czasu na przetwarzaniu życia lub przerywać i ponownie nawiązywać kontakt z samym sobą, i naprawdę zaniedbując to, co nazywa się dbaniem o siebie. Czasami mamy te dni, w których jest tylko około 2000 kroków – szczególnie podczas czasów COVID-19.

Priorytet – dbanie o siebie

Na końcu stajemy się wyczerpani lub „wypaleni”, ponieważ nie jesteśmy w stanie pogodzić się z samym sobą. To było zdecydowanie moje doświadczenie. Nauczyłem się kilku rzeczy, gdy pracuję nad tym, aby stać się zdrowszym i bardziej świadomym dla własnego dobrego samopoczucia. Kiedy za priorytet uznałem dbanie o siebie, ćwiczenie niezależnie od siebie i naukę, radziłem sobie lepiej w szkole. Staraj się codziennie wykonywać co najmniej 30 minut aktywności fizycznej.

Postrzegaj codzienne czynności jako dobrą okazję do aktywności. Postaraj się znaleźć czas na regularne, energiczne ćwiczenia, które przyniosą dodatkowe korzyści zdrowotne i fitness. Zminimalizuj ilość czasu spędzanego w długim siedzeniu i przerywaj długie okresy siedzenia tak często, jak to możliwe. Aktywność fizyczna lub ćwiczenia mogą poprawić twoje zdrowie i zmniejszyć ryzyko zachorowania na kilka chorób, takich jak cukrzyca typu 2, rak i choroby układu krążenia.Po pełne informacje wejdź tutaj.

Aktywność fizyczna i ćwiczenia mogą przynosić natychmiastowe i długoterminowe korzyści zdrowotne. Co najważniejsze, regularna aktywność może poprawić jakość życia. Minimum 30 minut dziennie pozwoli Ci cieszyć się tymi korzyściami. Korzyści z regularnej aktywności fizycznej. Jeśli jesteś regularnie aktywny fizycznie, możesz: zmniejszyć ryzyko zawału, zarządzaj swoją wagą, miej niższy poziom cholesterolu we krwi, zmniejsz ryzyko cukrzycy typu 2 i niektórych nowotworów, miej niższe ciśnienie krwi, miej mocniejsze kości, mięśnie i stawy oraz mniejsze ryzyko rozwoju osteoporozy, zmniejsz ryzyko upadków. Lepiej wracaj do zdrowia po okresach hospitalizacji lub leżenia w łóżku poczuj się lepiej – z większą energią, lepszym nastrojem, poczuj się bardziej zrelaksowany i lepiej śpij.

Zdrowy stan umysłu. Wiele badań wykazało, że ćwiczenia pomagają w depresji.

Istnieje wiele poglądów na to, jak ćwiczenia pomagają osobom z depresją: Ćwiczenia mogą blokować negatywne myśli lub odwracać uwagę od codziennych zmartwień. Ćwiczenia z innymi dają możliwość większego kontaktu społecznego. Większa sprawność fizyczna może poprawić nastrój i poprawić wzorce snu. Ćwiczenia mogą również zmienić poziom substancji chemicznych w mózgu, takich jak serotonina, endorfiny i hormony stresu.

Celuj przez co najmniej 30 minut dziennie. Aby zachować zdrowie i zmniejszyć ryzyko problemów zdrowotnych, pracownicy służby zdrowia i badacze zalecają co najmniej 30 minut aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności przez większość, a najlepiej przez wszystkie dni. Wytyczne dotyczące aktywności fizycznej. Wytyczne dotyczące aktywności fizycznej i siedzącego trybu życia w Australii stwierdzają, że: Wykonywanie jakiejkolwiek aktywności fizycznej jest lepsze niż jej brak.

Jeśli obecnie nie wykonujesz żadnej aktywności fizycznej, zacznij od jej wykonywania i stopniowo zwiększaj do zalecanej ilości. Bądź aktywny przez większość, najlepiej wszystkie dni w tygodniu. Zgromadź co tydzień od 150 do 300 minut (2 ½ do 5 godzin) umiarkowanej intensywności fizycznej lub 75 do 150 minut (1 ¼ do 2 ½ godziny) intensywnej aktywności fizycznej lub równoważną kombinację zarówno umiarkowanej, jak i intensywnej aktywności fizycznej każdego tygodnia.

Wykonuj ćwiczenia wzmacniające mięśnie co najmniej dwa dni w tygodniu

Sposoby na zwiększenie aktywności fizycznej. Zwiększenie codziennej aktywności może wynikać z drobnych zmian dokonywanych w ciągu dnia, takich jak chodzenie lub jazda na rowerze zamiast korzystania z samochodu, wcześniejsze wysiadanie z tramwaju, pociągu lub autobusu i przejście przez resztę drogi na piechotę lub odprowadzenie dzieci do szkoły .

Najpierw skontaktuj się z lekarzem. Dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem programu aktywności fizycznej, jeśli: masz ponad 45 lat aktywność fizyczna powoduje ból w klatce piersiowej często mdlejesz lub masz napady silnych zawrotów głowy, umiarkowana aktywność fizyczna powoduje brak tchu, jesteś w grupie podwyższonego ryzyka chorób serca, myślisz, że możesz mieć chorobę serca lub masz problemy z sercem lub jesteś w ciąży.

Badanie przesiewowe przed wysiłkowe służy do identyfikacji osób ze schorzeniami, które mogą narazić ich na większe ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych podczas aktywności fizycznej. Jest to filtr lub „siatka bezpieczeństwa”, która pomaga zdecydować, czy potencjalne korzyści z ćwiczeń przewyższają ryzyko dla Ciebie. Porozmawiaj tym ze swoim lekarzem, pokrewnym personelem medycznym lub specjalistą od ćwiczeń fizycznych.

Dodaj komentarz